Moda – nie ulegajmy jej zbytnio

Jeśli chodzi o strój, każda z nas ma nieco inny gust. Jedne panie lubią zakładać eleganckie rzeczy, nawet na co dzień, czy nawet, gdy nie wychodzą danego dnia nigdzie na zewnątrz. Inne znów preferują luźny styl – dżinsy i bluza czy też sweter to dla nich najlepsze z możliwych ubrań. Z drugiej jednakże strony zwykle dość ważna jest dla wszystkich kwestia mody. W końcu mało kto lubi się wyróżniać w negatywny sposób i być uznawany przez innych za dziwaka.

sandały

Autor: Tom Ballard
Źródło: http://www.flickr.com
A na taki odbiór narażają się niestety osoby, które za bardzo odbiegają od ogółu pod względem stroju. Przyjęło się, że na każdą okoliczność powinien on być nieco on odmienny: inny na co dzień, inny na party ze znajomymi w zbliżonym wieku, a jeszcze inny na spotkaniu rekrutacyjnym. Nauczenie się stosowania się do tych wszystkich norm i zapamiętanie ich wszystkich potrafi nam niekiedy zająć dużo czasu. Zważywszy, że jeżeli jesteśmy jeszcze bardzo młodzi, najczęściej wszelkie konwenanse wydają nam się bez sensu. Nie lubimy, jeśli narzuca nam się, kiedy powinno się założyć sandały damskie, a kiedy z kolei kozaczki damskie (poznaj tutaj). Dowolny wybór stroju adekwatnie do naszych upodobań, to dla nas coś bardzo ważnego. Wszelkie ograniczenia, zakazy i nakazy wydają nam się zamachem na naszą wolność, są traktowane jako przeszkoda. Jak więc pogodzić wymogi i oczekiwania społeczeństwa z własnymi upodobaniami? Jak nie rezygnować ze swojej osobowości, a jednocześnie nie narażać się na krzywe spojrzenia? Nie jest to na pewno wcale łatwe. Z drugiej jednak strony każdy nas wcześniej, czy później powinien u siebie wypracować taką umiejętność. Dzięki temu nasze życie będzie z pewnością prostsze.Najlepiej zatem patrzeć na różne kwestie związane z modą z pewnym dystansem. Czerpać ze wzorców, ale nie brać ich za jedyne obowiązujące. Nauczyć się wybierać to, co faktycznie nam odpowiada i co faktycznie do nas pasuje. Należy uważać, żeby w tym wszystkim nie zatracić siebie, swojego gustu, swoich preferencji i swojej osobowości. Bez wątpienia nasz strój powinien to właśnie wyrażać. A jeżeli wszyscy zaczniemy nagle gonić za modą, to będziemy wyglądać identycznie i świat stanie się nudny (tutaj pełna oferta).

Zobacz następne pokrewne bardzo cenne źródło informacji na objaśniany problem – kliknij tu oraz poznaj więcej w serwisie producent opakowań styropianowych.

Unifikacja to nic dobrego. Znacznie lepsza od niej jest różnorodność – i to właśnie do niej powinniśmy dążyć. Trzeba więc zachować zdrowy rozsądek, również jeżeli chodzi o kwestie stroju.

You may also like...