Modele tapczanów i stelaże

Statystycznie każdy człowiek śpi 1/3 życia. Dlatego bardzo istotne jest jak wygląda jego łóżko. Kiedyś przeważnie była to wersalka, fotel rozkładany, która po złożeniu pełniła funkcję siedziska.

Dziś posiadamy duże możliwości doboru, sklepy meblowe proponują klientom łóżka, które spełniają wyłącznie funkcję miejsca do snu. W alkowie ważny jest wypoczynek, nastrojowa aura, jednak najważniejsze jest wygodne, funkcjonalne łóżko. Powinno być solidne, nie powinno zgrzytać, gdy w czasie snu odwracamy z boku na bok. Praktycznym rozwiązaniem mogą być schowki, szuflady pod łóżkiem, w których przechowamy pierzynę, koce, poduszki. Przy kupnie łóżka trzeba brać pod uwagę szerokość, dla jednej osoby winno mieć 90 cm szerokości, a małżeńskie 160 cm. Jednak równie ważnym elementem jest konstrukcja i stelaż do łóżka (www), i to od niego w dużym stopniu uzależniona jest jakość spania. Najwyższą oceną cieszą się stelaże stworzone z drzewa bukowego, są niezmiernie plastyczne. Listwy przymocowane rozciągliwe do ramy są wykonane z drewna klejonego warstwami co wydłuża ich trwałość i wytrzymałość.

łóżka w hotelu

Autor: bizmac
Źródło: http://www.flickr.com

Nowoczesny stelaż do łóżka można regulować przy pomocy pilota. Elementem łóżka jest też zagłówek, który pełni rolę estetyczną, ale także użyteczną, może spełniać rolę oparcia w trakcie oglądania telewizji.W pokoju (zobacz nowoczesne lampki nocne) dziecięcym, a zwłaszcza o małej powierzchni dobrym pomysłem będzie łóżko piętrowe. Łóżka piętrowe (www) przeznaczone są dla małych dzieci, z zastrzeżeniem, że śpią na dole, jak i dla nastolatków. Najczęściej jest to łóżko dla dwóch osób, jednak bywają także trzyosobowe. Spodni fragment zaprojektowany jest dla dwójki osób, a u góry śpi jedna. Żeby wejść na górę, zamontowana jest drabinka, dla ochrony u góry umieszczona jest osłona ubezpieczająca przed wypadnięciem.

Podoba Cię taki artykuł? Zatem przeczytaj ponadto to, w tym miejscu też są tylko świetne informacje (http://ladowarki-lublin.pl/), które na pewno Cię zainteresują.

Łóżka piętrowe to nie tylko więcej powierzchni do spania. W sklepach można kupić takie, w których w dolnej części jest pusta przestrzeń. Jest to wyborne miejsce dla przedszkolaka na zajmującą zabawę i przechowywanie zabawek, a w przyszłości gdy latorośl pójdzie do szkoły możemy w tym miejscu wstawić regał i stolik do odrabiania lekcji. Jest to o tyle atrakcyjne wyjście, że na niewielkiej przestrzeni pomieścimy wszystko co potrzebne w pomieszczeniu dla malucha.

You may also like...