Na co zwrócić uwagę, projektując łazienkę?

Łazienka to wyjątkowe pomieszczenie w domu. Prawidłowo urządzona nie tylko umożliwia w wygodny sposób zadbać o urodę, lecz również staje się miejscem wieczornego relaksu. Tak, jak każde inne pomieszczenie w domu, wymaga ona urządzenia w jakimś wybranym stylu, to wnętrze musi być urządzone funkcjonalnie i ładnie.

wanna

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie rynek dostarcza bardzo rozległe oraz urozmaicone wyposażenie łazienek. Sposób montażu, użytkowania, kształt oraz aspekt wizualny poszczególnych sprzętów łazienkowych to trudny wybór, nim zatem wyruszymy na zakupy, trzeba zadecydować, w jakim stylu chcemy mieć urządzoną łazienkę. Nie wszystkie meble i sprzęty będą dobrze wyglądać w każdym pomieszczeniu, na przykład umywalki prostokątne pasują najlepiej do łazienek nowoczesnych, okrągłe lepiej będą wyglądać w tradycyjnych wnętrzach – .

Podobnie jest z wannami. Wanny do zabudowy to rozwiązanie klasyczne, w awangardowych łazienkach w stylu glamour, lub w łazienkach stylizowanych na wnętrza retro o wiele lepszym wyborem będą wanny wolnostojące. Również wybór materiałów, z jakich została wykonana armatura łazienkowa, ma znaczny wpływ na końcowy efekt wizualny oraz, oczywiście, na aspekt praktyczny. Najczęściej stosowane, a przy tym najtańsze, umywalki, wykonane są z ceramiki. Jeśli szukamy czegoś bardziej niebanalnego, znajdziemy także umywalki granitowe, szklane, lub drewniane.

atrakcyjny news%link%I wiek jest obfity w wielość różnych informacji. Najważniejsze wydaje się być to, żeby być na bieżąco – kliknij zatem w atrakcyjny news.

/J]

Urządzając łazienkę nie można kierować się wyłącznie aspektem wizualnym. To ważne, aby łazienka była miejscem, prezentującym się schludnie, ale równie ważne jest, żeby była wnętrzem funkcjonalnym, wygodnym w użytkowaniu oraz prawidłowo zagospodarowanym. Wanny wolnostojące, szczególnie te o wymyślnych kształtach i ze zdobionymi nóżkami, prezentują się przepięknie, ale nie sprawdzą się w małych pomieszczeniach.

Również umywalki prostokątne wymagają raczej większej powierzchni, bowiem w małej łazience nietrudno będzie uderzyć się o róg umywalki – nieduża łazienka potrzebuje elementów wyposażenia o gładkich, zaokrąglonych brzegach, zgrabnych, niedużych. Jeżeli posiadamy małą łazienkę, decydujmy się też na rozwiązania kompaktowe: od wolnowiszącej umywalki zdecydowanie lepszym pomysłem będzie umywalka z dopasowaną szafką pod umywalkę.

You may also like...