Na czym polega operacja modyfikacji warg sromowych? Czym jest labioplastyka, kiedy się ją stosuje?

Bardzo prężnie rozwijającą się gałęzią ginekologii estetycznej jest labioplastyka. Polega ona na dokonaniu zmiany kształtu oraz wielkości warg sromowych. W niektórych sytuacjach, dajmy na to przerośnięcie albo niesymetryczna budowa, sporo pań ma trudności na przykład z życiem seksualnym czy zachowaniem higieny osobistej. Często też powodów estetycznych pełni tutaj dużą rolę, w związku z tym ten zabieg wykonuje się, aby zmniejszyć wielkość tej części ciała.

para

Autor: withbeautiful
Źródło: http://www.flickr.com
Operacja plastyczna okolic intymnych u pań to nie jest żaden wymysł, choć jeszcze parę lat wstecz była tego typu opinia. Niesymetryczne lub przerośnięte wargi sromowe wywołują dyskomfort, ale także ból, uczucie wstydu, maja wpływ na brak pewności siebie w kontaktach seksualnych. Aktualnie istnieje możliwość zrobienia plastyki warg sromowych różnym stopniu. Jeśli w grę wchodzą niewielkie zmiany, to podlegają im części błony śluzowej sromu, które są zdeformowane lub o przesadnie dużych rozmiarach.

Normalnie ten zabieg labioplastyka polega na usunięciu dużej części zbędnej tkanki. Przy sporych zmianach zabieg robiony jest dajmy na to w przypadku atrofii, co oznacza zanik narządu, chodzi o ostrzykiwanie warg sromowych botoksem. Są dwie techniki zrobienia tego zabiegu. Jedną opisuje się jako metoda Trim. Jest łatwa w wykonaniu, to sprawia, że stosowana jest przez naprawdę wielu lekarzy, którzy specjalizują się w labioplastyce. Spora popularność wspomnianej techniki wiąże się również z faktem, iż wiele pacjentek oczekuje znacznego zredukowania rozmiaru warg sromowych mniejszych czy usunięcia ciemniejszych brzegów. Metoda ta polega przede wszystkim na ścięciu oraz wyrównaniu brzegów do pożądanego poziomu.

Kolejnym sposobem jest technika Wedge. Jest to klinowa resekcja warg, z większą ilością modyfikacji. Zostawia ona naturalny brzeg i naturalne ubarwienie. Ta metoda jest czasem określana jako “technika V”, a to przez to, iż długość jak i wielkość warg sromowych mniejszych modyfikowana jest poprzez wycięcie “klina” dokładnie w kształcie litery V. Najważniejszą zaletą tej metody jest brak widocznych blizn oraz wyeliminowanie ryzyka dużej wrażliwości w okresie gojenia się rany. Przy tym, dzięki tej technice można zmniejszyć rozmiar warg bez pozbywania się ich naturalnych brzegów.

Ona jest niesamowicie nieszablonowa – szczerze zalecamy tę ofertę (https://plock.centrumdemed.pl/). Jeśli masz ochotę poszerzyć obszar swej wiedzy na taki temat, to kliknij ten odsyłacz.

Dzięki temu wciąż mają one swój naturalny wygląd (labioplastyka ceny).

You may also like...