Na czym polega pielęgnacja cery wrażliwej, jakie kosmetyki należy używać przy takich problemach.

Kupując kosmetyki do pielęgnacji ciała w pierwszej kolejności należy wiedzieć, jaki rodzaj cery się ma. Sporo kosmetyków może zawierać substancje i związki, jakie u osób bardziej wrażliwych spowodować mogą podrażnienia czy zaczerwienienia. U części z nich objawy będą bardziej nasilone, u innych mniejsze, lecz zawsze trzeba się lepiej przyjrzeć używanym kosmetykom i pozbyć się tych powodujących podrażnienia. Niekiedy problemy ze skórą są tak poważne, że jedynym wyjściem może być stosowanie bardzo delikatnych środków, które nie będą zawierały żadnych substancji podrażniających. Często takie problemy pojawiają się u ludzi, którzy mają skórę bardziej wrażliwą, a jej pielęgnacja dla wielu może być dużym wyzwaniem.

twarz

Autor: Wonder Woman
Źródło: http://www.flickr.com
Nadwrażliwość charakteryzuje się tym, że bardzo szybko pojawiają się symptomy przy kontakcie czynnikiem który podrażnienia – może się pojawić zaczerwienienie, swędzenie a w ciężkich przypadkach wysypka.

Jeśli chcesz uzyskać uzupełniające dane na ten wątek, odkryj ponadto (http://www.eclest.pl/stymulatory-tkankowe-szkolenie.html) inne nasze serwisy na pokrewny temat – one też są ciekawe.

Będzie to wynikać z faktu, że przez taki naskórek bardzo łatwo mogą przenikać wszystkie substancje, bo zniszczona jest naturalna bariera ochronna.

Żeby zapobiec taki sytuacjom należy w pierwszej kolejności unikać rzeczy, które mogą podrażniać. Dla wielu osób pielęgnacja cery wrażliwej wydać się może dużym wyzwaniem, lecz jeśli przestrzegać się będzie kilku reguł, to można wszystko sprawnie opanować. Najważniejszą rzeczą będzie dokładne wybieranie kosmetyków, których się będzie używać. Oparte być one powinny na możliwie naturalnych składnikach, bez różnych dodatków. Bardzo dobrze nadają się do tego żele i emulsje o właściwym ph, jakie nie tylko będą pielęgnować ale również nawilżają i łagodzą podrażnienia . Zrezygnować należy z mydła i pachnących płynów, zamiast nich dużo bardziej nadawały się będą naturalne olejki. Wiele drogerii oferuje specjalne grupy kosmetyków dedykowane do takiej właśnie cery, mają one dobry skład i bez problemów mogą być używane przez dużą część osób z takimi problemami. Pielęgnacja wrażliwej skóry będzie wymagać sporej systematyczności, ale każdy przy przestrzeganiu powyższych reguł da sobie z nią radę.

You may also like...