Na jakie cechy spojrzeć podpisują umowę o ROR dla przedsiębiorstwa?

Przedsiębiorcy prowadzący przedsiębiorstwo mają umożliwione wykorzystanie swojego prywatnego konta rozliczeniowego na cele związane z prowadzeniem przedsiębiorstwa. W przypadku sp. z o.o. oraz s.a. konto bankowe dla firmy jest już obligatoryjne. W obu przypadkach właściciele powinni mimo wszystko zaznajomić się z cechami, którymi należy się kierować podczas przeglądania ofert konta rozliczeniowego dla przedsiębiorców.

Przede wszystkim powinno się rozpocząć od znalezienia instytucji bankowych, które oferują wachlarz usług uruchomionych dla firm, a jeszcze lepiej niewielkich przedsiębiorstw. Następnie opłaca zaznajomić się z niuansami oferty dla firm, żeby móc w kolejnym kroku ustawić propozycje począwszy od tych odpowiadających naszym wymaganiom, a skończywszy na najsłabiej dopasowanych. Warto dowiedzieć się, czy przedstawiane konto bankowe dla firmy jest związane ze stałymi kosztami związanymi z transakcjami, kartami kredytowymi, prowadzeniem ROR-u itd. Jeśli mniej podobnych kosztów, to lepiej – duża część instytucji bankowych proponuje nawet darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów, depozytyt pieniędzy na konto, przelewy mobilne, a nawet transakcje natychmiastowe. Warto wypytać także o dodatkowe rozwiązania bankowe typu inkaso, oprocentowanie rachunku, czy IKE w połączeniu z firmowym rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym.

Rachunki

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com

Rozpocznijmy od inkaso, które jest jedną z ważniejszych usług bonusowych dodawanych przez instytucje bankowe. To forma transakcji bezgotówkowych, która polega na złożeniu zlecenia w bank o pobieraniu należności przez właściciela rachunku od współpracownika. Z inkaso posługuje się sporo przedsiębiorstw, które w taki sposób samodzielnie troszczą się o to, aby zobowiązania z tytułu wykonania usług lub zobowiązania do współpracy wpłynęły na branżowe konto o czasie. Drugą z takich bonusowych opcji, które może posiadać konto bankowe dla firmy jest IKE, czyli indywidualne konto emerytalne. Możliwość otworzenia IKE, żeby zacząć odkładać na własną starość, posiadają wszystkie osoby prywatne, które ukończyły 16 lat. Idealnym rozwiązaniem jest przyłączenie IKE do rachunku dla firmy, jako opcji bonusowej – oszczędza to czas, pozwala na realizację zlecenia comiesięcznej wpłaty i spaja wszystkie narzędzia w całość.

You may also like...