Nabywamy kosmetyki – sklepy stacjonarne czy www?

Produkty kosmetyczne to dla szeregu osób produkty niezbędne. Nabywamy je dosyć nierzadko, bo szeregu produktów kosmetycznych używamy nawet parę razy każdego dnia. Winniśmy się więc zastanowić, co uczynić, aby kupować kosmetyki jak najtaniej. Czy atrakcyjniejsze będą sklepy tradycyjne, do których wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni, czy może rozsądniej jest dziś robić zakupy w Internecie?

Ciężko jest w sposób jednoznaczny udzielić odpowiedzi na tak zadanie pytanie, ponieważ bywa różnie. Jeżeli potrzebne nam produkty określonej marki lub choćby krem z filtrem, którego używamy od lat, obowiązkowo zweryfikujmy propozycje w paru konkurencyjnych sklepach i na tej podstawie wybierzmy najlepsze dla siebie rozwiązanie – wejdź na bibułki matujące. Na ogół niższe ceny proponują sklepy internetowe, aczkolwiek nie jest to regułą. Zdarza się, iż sklepy więcej o kamerach z czujnikiem ruchu na stronie stacjonarne posiadają promocje albo wyprzedaże, dzięki którym w naszym portfelu może pozostać całkiem sporo pieniędzy. Z internetowymi zakupami wiąże się także dodatkowy koszt – koszt przesyłki. Może się więc okazać, że potrzebny nam produkt kosmetyczny w sieci będzie znacznie droższy niż w sprzedaży stacjonarnej.

krem-obrazek

Autor: sunshinecity
Źródło: http://www.flickr.com

Czy naprawdę nie powinniśmy kupować kosmetyków w sieci? Każdą sytuację trzeba analizować osobno, gdyż nie każdorazowo jest to właściwe rozwiązanie. Najbardziej korzystne mogą być zakupy kosmetyków w większej ilości.

Jeśli kupimy nie tylko krem, ale również bibułki matujące, szampon i parę podobnych kosmetyków, być może oszczędności zjedzą koszy wysyłki. Może również być tak, iż duże zamówienie zwolni nas z tej opłaty i przez to w naszym portfelu zostanie dużo gotówki. Nabywając online dużo prościej także porównywać ceny poszczególnych produktów, zatem bez większych kłopotów znajdziemy najlepsze promocje oraz atrakcyjne okazje cenowe – krem z filtrami. Ponadto, sklepy internetowe oferują również nierzadko bony lub spore rabaty w sytuacji pierwszych zakupów lub zgłoszenia się na newsletter. Winniśmy z tego rodzaju możliwości skorzystać.

You may also like...