Nadchodzą święta Bożego Narodzenia

Dekoracje świąteczne, bombki

Autor: home&you
Źródło: home&you
Boże Narodzenie to święto pełne uroku, domowego ciepła, miłości, które zazwyczaj spędzamy w kręgu bliskich nam osób. To jedno z najstarszych świąt chrześcijańskich. Do kolacji wigilijnej zasiada się po zapadnięciu zmierzchu, w chwili, gdy za oknem ukaże się pierwsza gwiazdka. Maluchy kochają wyczekiwać tej chwili, od czasu do czasu przybiegając do okna i wyczekując jej. Rozpoczyna się ona od dzielenia się opłatkiem i składania sobie życzeń. Po odświętnej bożonarodzeniowej kolacji przychodzi pora na prezenty, które położone są pod pięknie przybraną choinką.

choinka jest najmłodszą ozdobą Bożego Narodzenie, ponieważ przywędrowała do Polski z Niemiec dopiero pod koniec XVIII wieku. W początkowym okresie bombki decoupage bombki na choinkę były proste. Przystrajano ją orzechami, piernikami, słodyczami oraz świeczkami. świeczki miały symbolizować światło Chrystusa, a gwiazda, którą umieszczano i do tej pory się umieszcza na szczycie choinki miała przypominać o Gwieździe Betlejemskiej. Z upływem lat zaczęły pojawiać się na niej coraz to bardziej rozmaite dekoracje. Należy pamiętać, że są one niezmiernie niezbędne, albowiem między innymi dzięki nim odczuwa się atmosferę tego okresu.

ozdoba choinkowa

Autor: Jinx!
Źródło: http://www.flickr.com

Niejeden pomysł na ozdoby choinkowe możemy odnaleźć w Internecie. Mogą to być przykładowo naturalne ozdoby takie jak zasuszone talarki jabłek czy pomarańczy lub cytryny, ozdoby z makaronu lub papieru. Nic jednak nie pobije choinki, na której znajdują się ozdoby sporządzone osobiście przez nasze dzieci. Tak samo rodzicom jak i dzieciom takie zespołowe tworzenie dekoracji dostarcza sporo uciechy i bardzo jednoczy. Wtedy już bardzo mocno jest wyczuwany ten przytulny, rodzinny, świąteczny duch.

Ręcznie robione ozdoby choinkowe to przykładowo długie, barwne łańcuchy sporządzone z papieru lub bibuły, szyszki, które razem zostały pozbierane a potem pomalowane przeróżnymi kolorami czy też pierniczki o rozmaitych kształtach. Koncepcji jest bardzo dużo, ale najważniejsze, ażeby były one robione wspólnie przy melodii kolęd i w radosnej, familijnej atmosferze. lub (sprawdź)

You may also like...