Nadciąga przymrozek, najwyższy czas na zmianę opon

Na naszych ulicach przydarza się wiele stłuczek. Nie rzadko dowiadujemy się, że powodem było spożycie alkoholu przez osobę za kółkiem, za wysoka prędkość jazdy, brawura. Przydarzają się także wypadki i to takie z poważnymi konsekwencjami spowodowane wadami auta lub jego elementów. Oczywiście musimy regularnie wykonywać przeglądy samochodu, reagować właściwie na wszelkie kontrolki, nie lekceważyć ostrzeżeń, jakie wysyła nam auto.

Używajmy również markowych, sprawdzonych części zamiennych, a wtedy będziemy mieć pewność, że robimy wszystko, żeby nasz samochód był bezpieczny.

Hurtopony.pl - opony

Źródło: Hurtopony.pl

Bardzo ważne są sprawy podstawowe – czyli koła. Choćby sprawdzone opony Micheline doskonale się sprawdzają.

Uważasz ten tekst za interesujący? Wejdź na odnośnik do witryny (https://www.blyss.pl/produkty/przyczepy/furgony), które dostarczy Ci mnóstwo niesamowicie wciągających danych na ten temat.

Ważne jest, żebyśmy pamiętali o tym, że w Polsce przydają się zarówno opony —tutaj sklep z oponami— letnie jak i na zimę. Tak zwane całoroczne nie spełniają swojego zadania w każdych warunkach, nie zapominajmy o tym. Często na przykład opony Dębica można nabyć po promocyjnych cenach – dowiadujmy się latem czy przypadkiem sklepy nie planują wyprzedaży, bo możemy trafić na absolutnie doskonałe egzemplarze za niewielkie pieniądze. O wiele lepiej opony na zimę kupować latem, a te na lato w okresie zimy. Oczywiście pod warunkiem, że mamy miejsce by je trzymać. Nie zapominajmy również o odpowiednich felgach i o pasujących nakrętkach.https://sklep.acana.com.pl/42-przysmaki-dla-kota przysmaki dla kotaSposób zamocowania opony powinien być bardzo bezpieczny, gdyż jeśli odpadnie ono w czasie jazdy, nawet z niewielką prędkością mogą zagrażać nam poważne następstwa. Zazwyczaj dobre opony Yokohama, opony Barum (*link do sklepu*) czy inne markowe mają własny system montowania, więc sprawdźmy czy wszystko zostanie wykonane właściwie.

Każdy pojazd zasługuje na dobre traktowanie. Musimy pamiętać o wymienianiu oleju, dolewaniu płynów, czyszczeniu klimatyzacji, umyjmy auto raz na jakiś czas, a posłuży nam długo i bezawaryjnie. Nie oszczędzajmy na dbaniu o auto. Wiadomo że opony BFGoodrich czy podobne rozpoznawanej marki kosztują więcej, ale absolutnie warto zainwestować w nie paręset złotych więcej, aby mieć pewność, że nasz pojazd będzie zabezpieczony. Zwróćmy na to szczególną uwagę zwłaszcza jeżeli autem przewozimy dzieci. Bezpieczeństwo jest absolutnie najistotniejsze. Nie oszczędzajmy na nim.

You may also like...