Najistotniejsze składowe odzieży na zimę- buty i kurtki

Powszechnie wiadomo, że najistotniejsze podczas zakupów ubrań na zimę jest odpowiedni wybór kurtki i butów. Producenci kurtek i obuwia dbają, aby sprzedawane przez nich elementy garderoby były zgodne z obowiązującą modą. Asortyment ulega zmianie, ale kurtki są zawsze na czasie, atrakcyjne dla klientów, często o nie pytają. Oferta kurtek puchowych jest bardzo różnorodna.

sklep górki, buty turystyczne, góry

Wydaje się oczywistym, że takie kurtki konieczne są dla osób, którym często jest zimno lub przemieszczają się po mieście środkami komunikacji publicznej. Wybiorą je również ci, którzy zimą chętnie jadą w góry. Oferta dobrych kurtek (puchowych) i butów zimowych jest bardzo zróżnicowana i na pewno zainteresuje każdego, kto chce wyglądać atrakcyjnie, a przy tym zmniejszyć ryzyko przeziębienia.

Wybór kurtki zimowej

Decydując się na zakup kurtki puchowej warto zwrócić uwagę na popularność producenta. Kurtki puchowe może różnić wypełnienie (wypełnienie do puf), co jest główną przyczyną zróżnicowania cenowego asortymentu. Kiedyś wszystkie kurtki puchowe zawierały, jako wypełnienie puch naturalny gęsi lub kaczy. Dziś, aby obniżyć ceny kurtek używane są poliestry nazywane puchem syntetycznym. Poza wypełnieniem różnice dotyczą przede wszystkim kroju, długości, sposobu zapięcia, sposobu obszycia i oczywiście koloru. Eleganckie modele kurtek są projektowane specjalnie dla osób, którym zależy na połączeniu funkcjonalności z modnym, atrakcyjnym wyglądem. Niektóre osoby wybierają fasony z dużym kołnierzem i kapturem z obszyciem, które chronią przed zimnem równie skutecznie jak czapka i szalik. Właściwie pielęgnowana, dobrze wykonana, posiadająca wysokiej jakości wypełnienie kurtka może służyć długie lata.

Zakup obuwia zimowego

Damskie obuwie zimowe

Autor: thebarrowboy
Źródło: http://www.flickr.com

Nie mniej ważny jest wybór odpowiedniego obuwia. Zanim podejmie się decyzję o zakupie butów zimowych należy zapoznać się z danymi od producenta. Na dołączonej metce znajdą się te, które dotyczą pielęgnacji. Warto poświęcić chwilę i sprawdzić, jak najlepiej dbać o buty oraz jak je przechowywać, aby były noszone przez kilka sezonów i nie utraciły swoich właściwości. Buty na zimę powinny spełniać szereg kryteriów. Nie wystarczy, że mają odpowiedni rozmiar i modny fason. Kierowanie się tylko popularnością modelu może być zawodne. Dobrze dobrane buty można poznać po tym, że zapewniają komfort i wygodę. Sportowe czy eleganckie powinny zapewniać stopom ochronę przed zimnem i deszczem i śniegiem. Dodatkowe bezpieczeństwo może zapewnić antypoślizgowa podeszwa, wyjątkowo doceniana na oblodzonych chodnikach.

You may also like...