Najlepsze artykuły dla młodej mamy – co powinniśmy kupić?

Oczekiwanie na przyjście na świat dziecka to czas ogromnych przygotowań, szczególnie, gdy będzie to nasze pierwsze dziecko i wszystko z tym związane to dla nas nowość. Niezbędnych jest sporo akcesoriów, które przydadzą nam się w regularnej opiece nad dzieckiem. Oczywiście dobrze je posiadać także w wyprawce gotowej do szpitala. Co w takim razie na pewno warto jest zakupić?

noworodek

Autor: tec_estromberg
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście będą to różne pieluszki – poza pampersami warto jest też posiadać pieluszki bambusowe. Dlaczego? Są znakomite dla najmłodszych szkrabów, których skóra wymaga najdelikatniejszych tkanin nie drażniących ich wrażliwego ciałka. Takie pieluszki posiadają wiele plusów, a przede wszystkim właściwości antybakteryjne, w o wiele większym stopniu niż zwykła bawełna pochłaniają wodę i nie wywołują alergii (zalety bambusowych pieluszek). Do tego zimą dają poczucie ciepła, zaś latem – przyjemnie chłodzą i maleństwu nie jest za gorąco. Są niebywale mocne i nie niszczą się nawet po wielu praniach. Bez wątpienia będą przydatne dla przyszłych rodziców.

Bardzo pomocne, zwłaszcza w pierwszym okresie życia, są także rogale do karmienia na . Dzięki nim mama może na spokojnie nakarmić swoje dziecko w komfortowej dla ich dwojga pozycji. Mama odciąża swój kręgosłup i łatwo może przystawić niemowlę do piersi. Dobrze, jeśli możemy bez problemu zdjąć i uprać pokrowiec, gdyż małe wypadki przy karmieniu to standard i nie ma się czym martwić. Poduszki zrobione są z delikatnych materiałów, a tatusiowie mogą wykorzystać je do uśpienia maleństwa.

akcesoria dla dzieci

Autor: Sisu
Źródło: Sisu
Bez wątpienia musimy się również zaopatrzyć w produkty kosmetyczne, jednak pamiętajmy, aby pochodziły one od najlepszych producentów i były bezpieczne dla najmłodszych milusińskich. Przyda się oliwka, puder i delikatne płyny do kąpieli, dzięki którym sprawimy, iż maleństwo polubi wodne zabawy. Mama wybierająca się do szpitala nie może też zapomnieć, by zapakować komfortowe kapcie. Korzystniej jest kupić nową parę, która na pewno będzie przydatna w domu.

Jeżeli zakupimy wspomniane akcesoria opieka nad maluszkiem będzie prosta i przyjemna. To jak najbardziej nie wszystko, w co musimy się zaopatrzyć, jednak wiemy już od czego zacząć. Dobrze jest wybrać się na zakupy wcześniej, aby mieć czas na spokojne przygotowania i, by cieszyć się nadchodzącym dniem narodzin dziecka.

You may also like...