Nie każdy Polak posiada dostęp do gminnej kanalizacji — zwłaszcza mieszkańcy wsi

Ścieki to niewdzięczny temat, ale tyczy się każdego człowieka.
Na pewno wszyscy mieszkańcy miast nie zastanawiają się nad swymi ściekami. Zwyczajnie do ich budynku z mieszkaniami lub domu doprowadzona została dawno miejska kanalizacja.

zestaw

Autor: San José Library
Źródło: http://www.flickr.com
ściek

Źródło: pixabay.com
stylizacja

Autor: Jaroslav A. Polák
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety mieszkańcy wiosek nie zawsze mają aż tyle szczęścia. Niezbyt zamożne lub dosyć wielkie gminy nie są w stanie sobie pozwolić na tak kosztowne inwestycje. Z tego powodu każdy o swe ścieki powinien zatroszczyć się osobiście i wykopać miejsce na szambo. Według naszego ustawodawstwa żaden ściek nie może być już odprowadzany do gruntów. Dziś każdy adres, który jest zamieszkały, musi udokumentować, że ich ściek spływa do szamba i to z zachowaniem wszelkich istniejących przepisów. Zatem należy zaznajomić się z kluczowymi informacjami. Szambo przede wszystkim musi być szczelne, żeby nie zanieczyszczało gruntów. Musimy mieć zaświadczenie zakupu od spółki, która ma atesty na swoje produkty. Po drugie trzeba wybrać pojemność zbiornika (zależy to od ilości domowników) oraz materiał, z którego będzie zrobiony. Są szamba betonowe, żelbetonowe oraz na przykład też plastikowe. Trzeba także pamiętać o odległościach.

Zainteresował Cię nasz wpis? Kliknij zatem w podany link, dowiedz się (https://wynajembezbik.pl/blog/56-wynajem-dlugoterminowy-dla-osob-fizycznych-czy-jest-mozliwy), czy nowe posty też Cię wciągną. Mamy nadzieję, że tak.

Szambo powinno znajdować się minimum 15 m od budynku i studni, a 7,5 m od granicy naszej ziemi. Nowoczesne pojemniki mają także czujnik napełniania się.

Wówczas będziemy mieć pewność, kiedy należy wezwać wóz asenizacyjny, który przyjedzie i wyczyści szambo. Mają oni zawartą umowę z gminą i wobec tego legalnie są w stanie za usługę wystawić fakturę.

You may also like...