Niepowtarzalne sukienki komunijne

Pierwsza Komunia Święta jest jednym z najważniejszych momentów w życiu każdej pociechy, które to dziecko wychowywane jest zgodnie z wiarą oraz sakramentami przyjętymi w wierze katolickiej. Jest to niezmiernie ważna chwila, bo to właśnie wtedy dziecko po raz pierwszy spożywa ciało samego syna bożego, czyli Jezusa Chrystusa, które stało się z przeistoczonego w nie chleba. Jest to więc uroczystość katolicka niezmiernie ważna, pełna bardzo ważnych, niezaprzeczalnych nigdzie, wielu symbolicznych znaków, które nawet i pociecha do niej przystępująca je rozumie. Przecież to właśnie ono jest przygotowane przez najmłodsze lata swojego życia, swojej edukacji na najniższych szczeblach nauki do właśnie tej uroczystości, czyli do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.

pierwsza komunia

Autor: Wojciech Doganowski
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to wyjątkowy sakrament, z racji tego, że jego tradycja przez wiele lat niewiele się zmieniła, tak więc podobnie wyglądały komunie święte rodziców, jak i podobnie wyglądają, wyglądały, lub wyglądać będą pierwsze komunie święte ich pociech. Na samym początku są długie przygotowania, zarówno do samej komunii, jak i do wcześniejszej spowiedzi, później uroczystości kościelne, a na samym końcu zazwyczaj jest bardzo dużych rozmiarów spotkanie rodzinne na które bardzo często zjeżdżają się członkowie rodziny nawet z dalekich miejsc, a także najbliżsi przyjaciele. Jest to czas świętowania, rodzinnej atmosfery oraz ogólnej radości wszystkich, włącznie z głównym zainteresowanym, czyli do sakramentu inaczej, bardzo szeroko oraz popularnie znanego jako uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Jak już wspomniałem chwilę wcześniej, nie tak dawno, uroczystość ta od dawna wygląda bardzo podobnie, niewiele się zmieniła, tak więc i stroje w które przystrojone są dzieci, są mimo że bardzo odświętne, niczym prawie nie różniące się od siebie. Dzieci jednak oraz także często i ich rodzina (zobacz szczegóły – kliknij > angelka.pl), chcą, by najmłodsi, uczestniczący właśnie w swojej Pierwszej Komunii Świętej, wyglądali wręcz indywidualnie, inaczej mówiąc po prostu pięknie i wyjątkowo. Tak więc na temat klasycznych strojów komunijnych, takich jak między wieloma innymi zwykła biała dziewczęca sukienka, czy w przypadku chłopaków, garnitur, lub alba, powstało bardzo dużo różnego rodzaju, mniej, lub bardziej oryginalnych wariantów (niedrogie sukienki komunijne).

komunia

Autor: Wojciech Doganowski
Źródło: http://www.flickr.com

Przyjrzyjmy się jednak strojom dziewczynek, mianowicie sukienki komunijne, nie muszą być oparte tylko na jednym, często kolokwialnie mówiąc, bardzo nudnym już wzorze. Tak więc do wyboru mamy całą gamę przeróżnych sukienek, również w innych kolorach niż biały, jednak zawsze w zachowanym tonie jasnym, który pasuje do tego niezmiernie ważnego wydarzenia, jakim to wydarzeniem w życiu każdego dziecka, niezaprzeczalnie jest jego pierwsza komunia święta.

Jeżeli podoba Ci się prezentowany artykuł, to na pewno zainteresują Cię również praktyczne wskazówki (http://www.vincent.pl/maszyny-pakujace/kartoniarki/), które odnajdziesz tutaj – one pochłoną Cię bez reszty.

Jasny kolor sukienki komunijnej dziewczynki symbolizuje jej czystość, tę dotyczącą dziecka w chwili jego podejścia do Najświętszego Sakramentu, czyli w chwili jego Pierwszej Komunii Świętej. Do sukienki komunijnej można również użyć wiele gadżetów, takich jak między wieloma innymi przeróżne torebki, wianki, czy płaszczyki, które będą świetną dekoracją samego stroju, czyli sukienki komunijnej, w którą to sukienkę ubierze się dziewczynka w dniu jej Pierwszej Komunii Świętej (zobacz również wianki komunijne).

You may also like...