Niezwykle popularne zabiegi medycyny estetycznej

W naszym kraju funkcjonuje coraz więcej gabinetów medycyny estetycznej, jakie oferują szereg rozmaitych zabiegów, pozwalających walczyć z kompleksami, lecz również poprawić komfort życia. Obecnie najpopularniejsze zabiegi dotyczą usuwania krępujących zmian na skórze ciała, ale także korekt w obrąbie wyglądu twarzy.

Zdrowa skóra

Autor: SHAR-POL
Źródło: SHAR-POL
Nowoczesna medycyna estetyczna zezwala na pozbywanie się blizn po wypadkach, brzydkich tatuaży oraz nieestetycznie prezentujących się blizn. Dostępnych jest również mnóstwo zabiegów, które pomagają w zwalczaniu rozstępów po ciąży czy stracie sporej ilości kilogramów. Kiedy chodzi o rozstępy usuwanie takich zmian możliwe jest kilkoma metodami- . Możemy próbować zwalczać je domowymi sposobami, np. za pomocą kremów, ale jeśli mamy problem taki jak rozstępy – (zobacz usuwanie rozstępów wrocław) usuwanie zmian skórnych najlepiej będzie zostawić w rękach specjalistów. Obecnie kliniki medycyny estetycznej oferują w tym zakresie między innymi: peeling chemiczny, mezoterapię, mikrodermabrazję oraz laseroterapię. Najlepsze skutki zazwyczaj otrzymuje się w przypadku ostatniego z wymienionych sposób likwidowania rozstępów, czyli terapii laserowej, która stymuluje skórę do regeneracji. A wszystko za sprawą specjalnie przeznaczonego do tego lasera, który poprzez głowicę z mikroskopijnymi igiełkami rozgrzewa skórę. By osiągnąć najlepsze wyniki tej metody, należy zaplanować serię zabiegów w dokładnych odstępach czasu, rekomendowanych przez lekarza.

Kolejnym niezwykle cieszącym się dużą popularnością zabiegiem, jaki możliwy jest dzięki nowoczesnej medycynie etyczniej to korekcja nosa. To już bardziej inwazyjny zabieg, jednak decyduje się na niego sporo osób, które chcą zmodyfikować kształt nosa na różny sposób – poprawić symetrię, długość lub szerokość, wyeliminować garb, zmniejszyć lub podnieść czubek nosa. Korekcja nosa może zatem dotyczyć całego nos, czyli zarówno części chrzęstnej jak i kostnej bądź też tylko części chrzęstnej- zobacz tu. Zabieg korekcji kształtu nosa odbywa się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, zależnie od wyników konsultacji oraz wyników badań. Cięcia tworzy się w wewnętrznej części nosa i zszywa rozpuszczalnymi nićmi, nie ma zatem absolutnie żadnych widocznym blizn na skórze.

You may also like...