Nikt nie ma ochoty spowiadać się Skarbówce ze swoich dochodów, ale jesteśmy zmuszeni to robić

W obecnych czasach robienie rozliczeń na szczęście bywa już dość proste oraz nie zajmuje wiele czasu.
Jeszcze nie tak dawno rozliczanie podatkowe było istnym koszmarem.

rozliczenia

Autor: Infrogmation of New Orleans
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba było udać się do placówki po formularze, ponieważ nie można było ich nigdzie wydrukować. Potem trzeba było się samodzielnie męczyć z ich wypełnianiem. Nie istniały żadne programy komputerowe do rozliczenia tego formularza. Każdy musiał uzbroić się w ołówek, kalkuLator oraz sporą porcję cierpliwości. Potem jeszcze trzeba było odczekać swoje w długaśnej kolejce oraz zmierzyć się z nieuprzejmą panią w okienku. Obecnie na szczęście to już przeszłość. Żyjemy wszakże w XXI stuleciu i nawet do polskich urzędów dotarła komputeryzacja. Można ściągnąć PIT z internetu. Nie musimy go nawet drukować. Całość da się zrobić online w kilka minut. Program wskaże nam co i gdzie powinniśmy wpisać. Samodzielnie wszystko zsumuje, zatem niepotrzebny będzie także kalkulator. Uzupełniony dość łatwo formularz będzie można wysłać do Skarbówki przez internet. Prędko i bez nerwów.

Poszukujesz ciekawych informacji? To dobrze, ta strona internetowa (https://lgl-iplaw.pl/) z pewnością Cię zainteresuje, ponieważ są tam dużo bardzo interesujących danych.

Najistotniejsze jest to, że nie będziemy musieli nigdzie wychodzić oraz niczego drukować. Nie będziemy marnować papieru, co pozytywnie wpłynie na środowisko. Wszystkie swoje dane będziemy mogli zapisać.

Dzięki temu wypełnianie PIT-u w następnym roku będzie już o wiele łatwiejsze. Po prostu program pobierze nasze dane z systemu. O ile w międzyczasie nie zmieniliśmy przykładowo nazwiska, to wszystkie pozostałe informacje (imiona czy PESEL) będą się zgadzać.

You may also like...