Nowinki w świecie męskiej mody bywają dla niektórych facetów tematem tabu, co nie zmienia faktu, że nastoletni dżentelmeni i ludzie biznesu lubią i muszą dobrze wyglądać

Pisząc tekst o modzie męskiej już na wstępie trzeba byłoby napisać, że z definicji faceci nie lubią poruszać tematów dotyczących trendów obowiązujących w obecnych latach. To, co pozostawało modne kiedyś, jest noszone przez niektórych, zwłaszcza tych starszych dżentelmenów, i teraz. Nie zawsze bywa to kwestia przyzwyczajenia – niekiedy spodnie uszyte przez nieżyjącego już krawca leżą bardzo dobrze i naprawdę szkoda pozbywać się tych starych ubrań.

Męska moda

Autor: Che Rosales
Źródło: http://www.flickr.com
Moda męska, zupełnie tak samo jak ta damska, przeobraża się z roku na rok. Jednakże mężczyźni raczej nie przywiązują szczególnej wagi do tego faktu. Nie zaciekawia ich temat nowości i tego, co jest trendy. Wyjątkiem od rzeczonej reguły mogą być szczególne uroczystości w rodzinie, gdy trzeba wybrać się na sprawunki i nabyć nie tylko elegancki frak, lecz i półbuty, a nawet drobne akcesoria, czyli np. spinki do rękawów koszuli z długom rękawem.

Moda męska rzadko jest obiektem zainteresowania ze strony sześćdziesięciolatków. Trochę odmienne sprawa ta się przedstawia w przypadku nastolatków. Tacy panowie chcą przypodobać się swoim rówieśnicom. Na komfortową brykę nie każdego stać, lecz na nową oraz modną koszulę już tak. Zresztą strój wierzchni to jeszcze nie wszystko. Dla uzupełnienia garderoby potrzebne bywają również dodatki, czyli podczas pory zimowej szaliki, a latem pasek ze skóry podtrzymujący przewiewne szorty. Interesujące dane: mokasyny męskie marki kacper.Sekretem gustownego ubrania jest umiejętność, z którą dana osoba dobiera poszczególne części garderoby. Nie wystarczy bowiem kupić nietanie klapki, lecz przy okazji nie zapominać o tym, aby nie zakładać do nich skarpetek, nawet jeżeli są ze sklepu firmowego. W zwykłym życiu normy dotyczące dobierania danych ubrań i dodatków do nich są mniej restrykcyjne niż te, które obowiązują w świecie poważnego biznesu. Dla zaciekawionych: popularne mokasyny męskie geox.

Modny mężczyzna

Autor: Digel
Źródło: Digel
Biznesowa moda odzież reklamowa z nadrukiem męska jest dość monotonna. Bez względu na wiek przedsiębiorcy, jego aparycja nie może pozostawiać nic do życzenia. I wcale nie chodzi tutaj jedynie o to, by garnitury były najwyższego gatunku. Specjaliści od dobrego wizerunku podpowiadają, że dodatki do strojów są w stanie wzbudzić zaufanie wśród interlokutorów bądź przeciwnie, całkowicie podkopać autorytet konkretnego biznesmena. A kompozycją, która ponoć potrafi zdziałać cuda jest połączenie ciemnoniebieskiej koszuli z bordowym krawatem.

You may also like...