O jakich sprawach pamiętać decydując się na pościel dla dziecka? Jakiego typu powinna być? Jakiego typu rozmiar kupić?

Może czasem trudno w to uwierzyć, lecz aż jedną trzecią życia przeznaczamy na sen. Choć noworodki potrafią przesypiać prawie całą dobę, to im maluszek starszy, tym mniej snu wymaga.

promocja

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakowoż nie tylko chodzi o to, jak długo śpimy, lecz też na czym oraz pod czym śpi nasza pociecha. Decydując się więc na łóżeczko dla dziecka powinniśmy też pamiętać o dobraniu odpowiedniej pościeli.
pościel dla dzieci

Autor: Jon Glittenberg
Źródło: http://www.flickr.com
Jaka więc powinna być pościel dla dzieci? To jak wiadomo jest zależne od wieku, gdyż dla dzieci od 0 do 5 lat zalecana jest kołderka 100 na 135 plus poduszka zaś 40 na 60 centymetrów pościele dziecięce. Należy wiedzieć, że w sprzedaży jest również oferowana pościel o rozmiarze 90×120, to jednakże standardem w Polsce jest właściwie pościel do łóżka 100×135.

Czy ten temat wydał Ci się ciekawy? To świetnie, gdyż gdy wejdziesz tu, odnajdziesz pożyteczne informacje, które Cię na pewno zaintrygują.

Tego rodzaju pościel po prostu będzie bardziej praktyczniejsza, bardziej dopasowana.

Spod większej kołderki dziecku będzie dość ciężko się wydostać, co jest z pewnością zaletą w przypadku tego rodzaju produktów dla małych dzieci śpiworki dla dzieci. Dla starszych dzieci, czyli w wieku od pięciu do dziesięciu lat najbardziej dopasowana kołdra ma wielkość od 140×200 oraz poduszka 70×80 centymetrów. Pościel dla starszaków pasuje do łóżek o wielkości 140×200 oraz 90×200 centymetrów. Dla dzieci, które mają ponad 10 lat najbardziej odpowiednia jest kołdra 160×200 plus do tego 2 poduszki o rozmiarze 70×80 cm.
Tego typu zestaw pościel będzie pasował do łóżka, które ma wymiar od 160 do 200 centymetrów.

Jak będziemy o tym pamiętać, to możemy być pewni, iż pościel będzie bardzo wygodna, perfekcyjnie będzie pasowała do wielkości łóżka.

Zainteresował Cię ten treść?! To przejdź do oferty pozycjonowanie stron, by zaznajomić się z dodatkowymi info na omawiany temat, jakie dla Ciebie podaliśmy.

Dobrze też pamiętać, żeby była jak najbardziej jakościowa, gdyż dzięki temu będzie trwała i jak najbardziej wygodna.

You may also like...