Obsługa klienta – bardzo ważna w handlu

W handlu najważniejsza jest obsługa klienta na najwyższym poziomie. Nie bez powodu mówi się w tej branży, że „klient- nasz pan”. To właśnie przekonanie klienta jest dla handlowców najistotniejsze.

Stąd też wszyscy kierownicy rozmaitych punktów usługowych robią, co w ich mocy, aby w ich sklepach jakość obsługi klienta była jak najlepsza.

tajemniczy klient

Źródło: http://www.sxc.hu/

Z pewnością, każdy, kto każdego dnia spotyka się z rozmaitymi klientami, zdaje sobie sprawę z tego doskonale, co to znaczyć nie spełnić jego kaprysów. Wyprowadzony z równowagi klient zaczyna awantury, wygraża pracownikom punktu lub wykrzykuje, że poskarży się szefostwu. Najczęściej tego typu zachowania następują razem. Aby uchronić się od takich nieprzyjemnych sytuacji, należy wyszkolić swoich pracowników w obsłudze klienta. Każda branża jest specyficzna i potrzebuje całkiem innego sposobu na klienta.

Zajmują Cię przeróżnego rodzaju specjalistyczne artykuły? Zatem kliknij tutaj klimatyzacja przenośna i przeczytaj nasze kolejne teksty na ten temat. Liczymy na Twoją opinię.

Jeśli jednakże mówimy o punkcie usługowym, to mamy do wykorzystania bardzo wiele sposobów, którymi możemy zdobyć sympatię klienta.

Kierownik sklepu dla własnego dobra powinien zarządzić w swojej sieci obowiązkowy standard obsługi klienta. Z kolei dla sprzedawców powinna to być swoista święta księga.

kolejka w sklepie

Autor: Beverley Goodwin
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to plan, który pokazuje krok po kroku poszczególne części obsługi. Należy tam umieścić dużo prawdopodobnych opcji, które mogą się wydarzyć w trakcie obsługiwania klienta. Jednak jest to jedynie wzór, na którym pracownik musi samodzielnie wypracować własny sposób obsługi.

Aby dowiedzieć się, czy nasi pracownicy trzymają się naszych schematów, możemy wybrać dużo instrumentów marketingowych. Najskuteczniejszym z nich jest tajemniczy klient. Jest to osoba, którą podstawia szefostwo. Sprawdza ona wybrane butiki, gdzie zachowuje się jak typowy klient oraz działa zgodnie z góry omówionymi wytycznymi.

Zazwyczaj ma ze sobą ankietę, którą później, zależnie od standardu obsługi, wypełnia. Dla kierowników sieci jest to świetna możliwość, aby przekonać się, jak zachowują się ich sprzedawcy. To też moment, aby zastanowić się nad najczęściej popełnianymi uchybieniami, po to, by je naprawić w najbliższej przyszłości.

You may also like...