Obuwie na lato – porównaj ofertę

Lato jest specyficznym czasem, wymagającym określonego stroju. W polskich warunkach najczęściej okres ten bywa niezwykle upalny, z temperaturą przekraczającą 30 stopni. Ponadto polskie lata niekiedy są również deszczowe i wilgotne, choć to zdarza się dużo rzadziej niż upały. Z tej przyczyny do tego czasu należy się starannie przygotować.

buty

Autor: S’Portofino
Źródło: S’Portofino
Ma to wielkie znaczenie dla stroju. W trakcie upałów trzeba bowiem nosić ubrania lekkie i przewiewne. W innym przypadku skóra nie może oddychać, a ciało bardzo obficie się poci, co może doprowadzić do nieprzyjemnych otarć skóry. W okresie letnim zalecane jest zakładanie zarówno krótkich szortów i spódnic, jak i dłuższych, ale przewiewnych ubrań. Problem sprawiają w tym czasie sytuacje firmowe czy biznesowe, które wymagają eleganckiego ubioru. W niektórych biurach dopuszczalne jest przykładowo zakładanie koszul z krótkim rękawem wśród mężczyzn. Analogicznie sprawa wygląda z obuwiem na lato, które także musi być dopasowane do panujących warunków.

Buty dla panów

buty

Autor: S’Portofino
Źródło: S’Portofino
Mężczyźni w obecnych czasach coraz częściej sięgają po rozwiązania w zakresie obuwia, które dawniej były w dużym stopniu typowo kobiece. Sandały na lato są dla panów bardzo dobrą opcją, na dzień dzisiejszy nie wywołują niczyjego zdziwienia nawet japonki dla mężczyzn. W odkrytych butach podczas upalnej pogody stopa może oddychać, co jest przydatne szczególnie z racji tego, że męskie stopy często mają większą tendencję do nadmiernego wydzielania potu niż kobiece. Pomimo tego nadal duża liczba mężczyzn w lecie woli nosić buty sportowe takie jak popularne adidasy. Czasami prowadzi to do odparzeń stóp (zapoznaj się z ofertą).

Buty damskie

Obuwie damskie stanowi temat właściwie niewyczerpany, w tej sprawie stale coś ulega zmianie, pojawiają się nowe trendy. Jeżeli chodzi o upalny okres letni, większa częśc kobiet wybiera wówczas sandały, czasami bardzo odkryte. W kwestii elegancji w lecie, jest także znaczny wybór damskich sandałów na obcasie, wysokim lub niższym. Oprócz tego w ostatnim czasie spośród obuwia na lato panie chętnie wybierają baleriny z racji tego, że są wygodne i pasują do wielu stylizacji. Ponadto wiele pań wybiera także buty letnie o bardziej sportowym charakterze (link do strony).

You may also like...