Obuwie sportowe – do uprawiania sportu, jak i do bycia trendy

Dni, gdy adidasy kojarzone były wyłącznie ze sportowym, mało atrakcyjnym obuwiem minęły bezpowrotnie. Obecnie większość sportowych butów nie tylko modnie wygląda, ale również posiada konkretne i innowacyjne rozwiązania, dzięki którym są one idealne zarówno do chodzenia w codziennych stylizacjach, jak również na zajęcia sportowe. Ten tekst przedstawia krótki opis modeli obuwia sportowego, które w ostatnim czasie są niezmiernie popularne.

1. Buty nike free 5.0. W przypadku butów firmy Nike, warto być świadomym co dokładnie oznacza liczba stojąca przy nazwie Jest to oznaczenie stopnia amortyzacji wg. własnej skali Nike. Skala ta opiera się na następującym założeniu: liczba 10 na tej skali nawiązuje do stopnia amortyzacji, jaki ma typowe obuwie przeznaczone do biegania. Liczba 0 w tej skali

buty sportowe

Autor: martakat83
Źródło: http://www.flickr.com

oznacza amortyzację, jaką „daje goła stopa. Adekwatnie, cyfra pięć stojącą w nazwie oznacza, iż obuwie te posiada „połowiczną” amortyzację. Obuwie te będzie więc odpowiednie do biegania dla wszystkich tych, którzy są zainteresowani by biegać w odrobinę bardziej naturalny sposób. Naturalny pod tym kątem, że chcieliby „poczuć” stopą to, że biegną; to, po jakim typie podłoża itp. Nie poczuje się tego w standardowym obuwiu biegowym, posiadającym wyższą skalę amortyzacji (nike air max command).

2. Inną serią obuwia, powszechnie rozpoznawalną po swoim wyglądzie, są tak zwane air maxy. Są one znane z posiadania poduszki powietrznej, jaką firma Nike wymyśliła ponad 40 lat temu! Poduszka powietrzna jest nie tylko widoczna w budowie obuwia, ale można ją również rzeczywiście poczuć nosząc obuwie z tej serii. Cała seria jest stosunkowo rozbudowana i obecnie posiada wiele różnych modeli.

Jeżeli poszukujesz tego typu interesującej informacji, sprawdź pod tym linkiem (https://perfumyinspirowane.pl/odpowiedniki-perfum-meskich/), tu też z pewnością będzie dokładnie to, czego poszukujesz.

Wyliczyć tu można na przykład cieszące się ogromną popularnością buty nike air max 1 (oferta na buty nike air max 1), czy też nike air max command, wyróżniające się tym, że poduszka powietrzna nie jest wstawiona jedynie pod piętą, ale na całej powierzchni podeszwy buta.

3. Buty adidas la trainer charakteryzują się nowatorskim oraz bardzo modnym wyglądem (buty adidas la trainer). Nawiązuje on do obuwia, jakie nosili uczestnicy Igrzysk Olimpijskich w 1984 roku. Obuwie te, ze względu na oryginalny wygląd, wiele osób nosi zarówno „na co dzień” – szczególnie osoby ceniące wygodę oraz komfort. Buty te mogą być również z powodzeniem nosić podczas treningów – dzięki 3 korkom na pięcie, dopasowują się one do potrzebnego w danej chwili poziomu amortyzacji.

You may also like...