Odpowiednie oświetlenie obrazów to bardzo ważna sprawa

Na sto procent w w galeriach sztuki zauważyliśmy, że każdy obraz jest odpowiednio pokazywany. Każdy obraz jest dobrze oświetlony. Jeżeli, więc posiadamy w swoich domach jakieś obrazy również musimy je dobrze wyeksponować. Dużo osób twierdzi, że wystarczy znaleźć właściwe miejsce, ale istotne jest również oświetlenie obrazów. Od tego, jak podświetlimy obraz będzie wiele zależało.

Oglądanie odpowiednio oświetlonego dzieła jest zupełnie inny. Gdy, więc myślimy o właściwym oświetleniu obrazu powinniśmy pamiętać, że w konkretnym pokoju istnieje kilka źródeł światła. Nie tylko, to zamontowane z myślą o obrazie, a są też kinkiety (polecamy lampy do salonu klasyczne) nowoczesne, czy to zawieszone pod sufitem, czy lampy podłogowe. Każde ze źródeł światła powinno zostać uwzględnione, gdy planujemy ekspozycję obrazu. Jeżeli mowa o kinkietach nowoczesnych, musimy pamiętać, by w momencie, gdy w pokoju są dzieła sztuki, nie przyciągały one aż tak uwagi. Musimy po prostu te kinkiety (polecamy kinkiety do łazienki) umiejętnie dobrać. Czytaj też
Interesująca rozwiązanie związane z montażem oświetlenia
Ostatnio nareszcie dotarło do ludzi to jak istotne jest światło w domu. Przez, co w naszych mieszkaniach oświetlenie tworzy odpowiedni nastrój.

Nowa kolekcja oświetlenia Caramella

Autor: Caramella
Źródło: Caramella

Nie sposób dziś wyobrazić , że nie korzystaliśmy z oświetlenia podszafkowego. Na początku oświetlenie podszafkowe było używane jedynie w pokojach kuchennych, dziś to się zmienia. Podświetlenie to stosuje się przy garderobach, podświetla też szafki w pokoju dziennym. Wykorzystywane jest to oświetlenie na wiele sposobów, przez, co każde mieszkanie staje się niepowtarzalne. Gra świateł, a co za tym idzie również gra cieni staje się naprawdę ucztą dla oka.
Opracował

Oświetlenie podszafkowe pozwala na zrobienie nastroju bez włączania głównego oświetlenia. Jeśli, więc nie mamy jeszcze w domu takiego oświetlenia, to dobrze się postarać i je ogarnąć. Dom przez odpowiednie oświetlenie zyskuje zupełnie nowy charakter. Dlatego jeżeli remontujemy mieszkanie nie zapominajmy o tym, że dobrze dobrane światło do mieszkania to połowa sukcesu. Jeśli sami się na tym nie znamy, to dobrze porozmawiać z kimś od aranżacji wnętrz, żeby pomógł nam w odpowiednim rozstawieniu oświetlenia w mieszkaniu.

Więcej na

You may also like...