Ojej kokosowy przeżywa teraz swą drugą młodość – zdaje się być wszechstronnie wykorzystywany w kuchni, medycynie i dermatologii

Wcześniej olej kokosowy był uważany przez doktorów jako szkodliwy dla organizmu. Teraz po przeprowadzeniu odkrywczych badań okazało się, że olej kokosowy przeżywa renesans.

pomadka

Autor: wencor teo
Źródło: http://www.flickr.com
mleczko do demakijażu

Autor: UBM
Źródło: UBM
Nie stosuje się go wyłącznie w kuchni, ale także ochoczo w dermatologii i dodatkowo w leczeniu.

Olej kokosowy posiada wielofunkcyjne zastosowanie. Kobiety pokochały go za całokształt. Można aplikować go zamiast maseczki do twarzy, gdyż nawilża oraz naprawia skórę. Kobiety z problemami skóry głowy jednogłośnie przyznają, że przeciwdziała świerzbieniu i łupieżowi, ponieważ zmniejsza wysuszanie się skóry głowy. Jeśli olej kokosowy wetrzemy we włosy, to odbudujemy je i nadamy im blask. Zredukujemy także rozdwajanie się końcówek. A wmasowany w paznokcie wzmocni je i da im blask. Niektóre kobiety wyznają, że czasami robią sobie w domu SPA i wtedy nakładają olej kokosowy na całe ciało włącznie z włosami.

Jeżeli szukasz interesujących informacji na ten temat, poczytaj także (https://www.svr.sklep.pl/category/HYDRACID-258193) nas, a zapewne znajdziesz ciekawe fakty.

Możemy także stosować olej kokosowy jak mleczko do demakijażu. Będzie to wówczas najlepszy, bo naturalny, środek do pozbycia się makijażu. Wystarczy nanieść olej kokosowy na zmoczony ciepłą wodą wacik i zastosować w ten sam sposób, w którym dawniej używałyśmy mleczko do demakijażu – dowiedz się o mleczku do demakijażu.

Jeśli istotnie pragniesz bardziej zgłębić takie zagadnienie, kliknij jeszcze tutaj oraz zdobądź pomocne szczegóły (https://fryzjerwnecie.pl/22-odzywki-fryzjerskie)! Ono na pewno okaże się dla Ciebie użyteczne.

Olej kokosowy w temperaturze otoczenia posiada gęstość stałą, ale na mokrym waciku zacznie się topić.

I nawet jeśli nakładasz wodoodporne tusze, to olej kokosowy poradzi sobie z nimi rewelacyjnie. Nie trzeba nawet trzeć powiekę, wystarczy tylko przytknąć wacik i chwilę zaczekać.

You may also like...