Ojej kokosowy przeżywa teraz swą drugą młodość – zdaje się być wszechstronnie wykorzystywany w kuchni, medycynie i dermatologii

Wcześniej olej kokosowy był uważany przez doktorów jako szkodliwy dla organizmu. Teraz po przeprowadzeniu odkrywczych badań okazało się, że olej kokosowy przeżywa renesans.

pomadka

Autor: wencor teo
Źródło: http://www.flickr.com
mleczko do demakijażu

Autor: UBM
Źródło: UBM

Nie stosuje się go wyłącznie w kuchni, ale także ochoczo w dermatologii i dodatkowo w leczeniu.
Olej kokosowy posiada wielofunkcyjne zastosowanie. Kobiety pokochały go za całokształt. Można aplikować go zamiast maseczki do twarzy, gdyż nawilża oraz naprawia skórę. Kobiety z problemami skóry głowy jednogłośnie przyznają, że przeciwdziała świerzbieniu i łupieżowi, ponieważ zmniejsza wysuszanie się skóry głowy. Jeśli olej kokosowy wetrzemy we włosy, to odbudujemy je i nadamy im blask. Zredukujemy także rozdwajanie się końcówek. A wmasowany w paznokcie wzmocni je i da im blask. Niektóre kobiety wyznają, że czasami robią sobie w domu SPA i wtedy nakładają olej kokosowy na całe ciało włącznie z włosami. Możemy także stosować olej kokosowy jak mleczko do demakijażu. Będzie to wówczas najlepszy, bo naturalny, środek do pozbycia się makijażu. Wystarczy nanieść olej kokosowy na zmoczony ciepłą wodą wacik i zastosować w ten sam sposób, w którym dawniej używałyśmy mleczko do demakijażu – dowiedz się o mleczku do demakijażu.

Chcesz bliżej poznać przedstawiony tu temat? Jeżeli tak, zobacz przykłady podobnych wpisów. One też opisują tę kwestię.

Olej kokosowy w temperaturze otoczenia posiada gęstość stałą, ale na mokrym waciku zacznie się topić.

I nawet jeśli nakładasz wodoodporne tusze, to olej kokosowy poradzi sobie z nimi rewelacyjnie. Nie trzeba nawet trzeć powiekę, wystarczy tylko przytknąć wacik i chwilę zaczekać.

You may also like...