Opony Dębica – historia i oferta

Szukasz stosunkowo niedrogich opon, które zapewnią komfort oraz bezpieczeństwo jazdy? Zaufaj dębickiej fabryce z wieloletnim doświadczeniem.
Historia fabryki oponiarskiej Dębica
Dębica to największa Polska firma zajmująca się produkcją opon. Nazwa tej firmy pochodzi od miejsca, gdzie powstała pierwsza fabryka – miejscowości Dębica, położonej w południowo-wschodniej Polsce.

rowerem wśród kwiatów

Autor: Thomas Rousing
Źródło: http://www.flickr.com
Początki jej powstania sięgają aż roki 1937. Ta fabryka opon była ogromną inwestycją II RP, budowa fabryki trwała 2 lata. Natomiast pierwszą oponę wyprodukowano 30 marca 1939 roku, z kolei oficjalnego otwarcia doczekała się 5 dni później jako Fabryka Gum Jezdnych – http://www.hurtopony.pl/opony-letnie.html. Od tego momentu fabryka w Dębicy prężnie rozwijała swoją działalność. Początkowo wyroby oponiarskie skierowane były głównie do polskiej armii. W okresie II wojny światowej fabrykę w Dębicy sprzedano koncernowi Continental Gummiwerke AG Hanower. Na szczęście po odzyskaniu wolności, postawiono przywrócić jej dawną świetność. By sprostać rosnącemu popytowi, zaopatrzono firmę w wydajne maszyny oraz zmodernizowano produkcję. Na przełomie lat 1986 -1987 utworzono wytwórnię opon ciężarowych oraz rolniczych. Kolejnym przełomowym momentem w historii dębickiej fabryki było jej sprywatyzowanie. Po pewnym czasie zaliczyła pierwsze notowania na WGPW, a dzięki współpracy z zagranicznym inwestorem oprócz struktury organizacyjnej firmy, zmieniła się również produkcja – jeszcze bardziej ją unowocześniono. Aktualnie to największy w Europie i tym samym trzeci na świecie zakład Goodyeara, w którym produkuje się 15 milionów opon co roku.
Popularne opony firmy Dębica
Popularne modele opon produkowane przez dębicką fabrykę to np.: letnie opony Dębica Passio 2 (indeks 82 T) oraz Dębica Presto (indeks 82 H), zimowe opony Dębica Frigo 2 (indeks 91 T) oraz Dębica Navigator 2 (indeks 81 T). Użytkownicy polecają opony Dębica za znakomity stosunek ceny do jakości.

To na pewno lepszy wybór od azjatyckich zamienników czy używanych opon niewiadomego pochodzenia. Równocześnie są to nadal stosunkowo niedrogie opony, zapewniające komfort i bezpieczeństwo jazdy. Sprawdzone opony Dębica wyróżniają się dobrą przyczepnością i praktycznie ich nie słychać.

You may also like...