Opony letnie i zimowe winien posiadać każdy właściciel samochodu

W naszym kraju w zasadzie każdy właściciel samochodu powinien posiadać dwa zestawy opon – na zimę oraz na lato. Jest to szalenie istotne, ponieważ najczęściej w Polsce lata są parne, tymczasem zimy mroźne i śnieżne.

Nie ulega wątpliwości, że kierowcom w innych państwach w szeregu przypadków starcza jeden komplet ogumienia, bowiem nie mają oni tak zróżnicowanej aury w poszczególnych porach roku. U nas jednak można zaobserwować pokaźną różnicę w temperaturze. Dlatego też nie powinniśmy bagatelizować sprawy posiadania opon letnich , a także zimowych. Kupując wóz w zestawie dostajemy zazwyczaj tylko jeden rodzaj opon – drugi będziemy musieli zakupić. Niestety w Polsce wciąż nie jest wprowadzony obowiązek wymiany opon.

Niemniej jednak my nie możemy lekceważyć tej sprawy, albowiem warunkuje ona bezpieczeństwo na trasie. Sporo ludzi w tym momencie głowi się nad tym w jaki sposób kupić odpowiednie opony, aby służyła nam one przez lata. Szczególnie należy znać rozmiar opon, dzięki któremu będziemy potrafili kupić właściwy model. Istotne jest, aby wiedzieć, co symbolizują poszczególne liczby oraz litery w informacji na temat rozmiaru. Pierwsza liczba to wielkość przekroju, druga to wielkość profilu, następnie pokazuje się litera, jaka zawiadamia nas o budowie opony. Później pojawia się jeszcze liczba odnosząca się do średnicy osadzenia , a także nośności. Na samym końcu jest z kolei indeks szybkości.

opona

Autor: Jonathan Rolande
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli wybieramy się do serwisu musimy wiedzieć jaki rozmiar opon posiadamy, ponieważ tylko wówczas uda nam się zakupić stosowny model. Decyzją którą będziemy zmuszeni podjąć to na pewno to, którego fabrykanta wybieramy. Ewidentnym jest, że różnice cenowe będą pokaźne, jeśli wyselekcjonujemy kogoś z najwyższej półki. Powinniśmy jednak pomyśleć o jakości wykonania oraz solidności. Nieraz lepiej dorzucić więcej gotówki, a mieć pewność, iż dana rzecz posłuży nam przez długie lata – poznaj ofertę firmy Hurt Opony. Jeżeli samodzielnie nie umiemy podjąć słuszniej decyzji to wówczas warto porozmawiać o tym z przedstawicielem handlowym, jaki na pewno pomoże nam w doborze. Tego typu osoby odszukamy w serwisach ogumienia, albowiem z dnia na dzień mają oni styczność z tym produktem. http://www.hurtopony.pl/opony-toyo.html

Nie masz się nad czym głowić – musisz kupić drugi zestaw ogumienia. Tylko to zagwarantuje pewność na drodze podczas paskudnej pogody.

You may also like...