Organizując sylwestrową eskapadę

Sylwester 2012/2013

Źródło: ruszajwpolske.pl

Nadchodzi Sylwester – wigilia Nowego Roku celebrowana rokrocznie od początku XX wieku w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia. Święto to zobowiązuje nas do radości, robienia dużych imprez i tracenia nieprzyzwoitych kwot na spektakularne pokazy fajerwerków oraz ogromne ilości wina musującego, potocznie mienionego „szampanem”. Coraz modniejsze stają się również sylwestrowe eskapady w towarzystwie rodziny lub przyjaciół, łączące w sobie uprawianie zimowych sportów i spędzenie sylwestrowej nocy na przyjęciu zorganizowanym w poetyckiej, wyjątkowej scenerii. Często również pomysłem na spędzenie tego jedynego w swoim rodzaju czasu jest wycieczka do jednego spośród dużych polskich miast na koncerty organizowane co rok na ich rynkach. Cudownie jest wyrwać się na jakiś czas od normalności, zabawić i rozerwać, ale na początku trzeba wszystko zaplanować, a to nie lada wyzwanie.

miejsca, które należy wziąć pod uwagę
Aby Sylwester 2013 był wyjątkowy, trzeba dobrze się zastanowić nad kierunkiem podróży. Możemy pójść na łatwiznę i wybrać pełne turystów Zakopane, ale jest przecież mnóstwo innych rejonów, które miło by było odwiedzić. Jednym z bardziej ciekawych i malowniczych zakątków Polski jest Kotlina Kłodzka, natomiast w niej Zieleniec- jeden spośród najlepiej rozwiniętych ośrodków narciarskich w Sudetach. Panujący tam mikroklimat jest zbliżony do Alpejskiego- ze względu na odpowiednie ciśnienie atmosferyczne organizm jest zmuszony produkować więcej czerwonych krwinek, co finalnie dobrze oddziałuje na nasze samopoczucie. Co warte uwagi zaleganie śniegu na tamtejszych stokach jest prawie 100%-owa. Kolejna znajdująca się w górach miejscowość warta zobaczenia to Wierchomla i znajdujący się tam ośrodek narciarski „Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla”. Poza tym dla narciarzy interesującą okolicą powinny być też Bieszczady, które, chociaż niezbyt często wymieniane, są całkiem niezłym ośrodkiem narciarskim. Dla tych, którzy za śnieżnym szaleństwem nie przepadają, wyjątkową propozycją jest sylwester na Podlasiu. Okolica ta jest pełna lasów i jezior oraz mikroskopijnych wiosek i niewielkich miast. Największe z nich to Białystok. Także województwo mazowieckie proponuje dobrą zabawę na Sylwestra. Fani muzyki mają możliwość wybrać się między innymi na Warszawski rynek, gdzie rokrocznie organizowany jest koncert, na którym występuje wielu polskich oraz zagranicznych muzyków.

Gdzie nocować
Do wyboru mamy oczywiście hotele i pensjonaty. Często umiejscowione są one zaraz przy stokach, co istotnie umila pobyt.szczegółowe omówienie (informacje)Dość dobrym i niedrogim rozwiązaniem jest też skorzystanie z usług gospodarstw agroturystycznych. To, na co się zdecydujemy, zależy jedynie od nas samych i od dostępnych środków finansowych.

Gdzie szukać propozycji???
Najwięcej ofert znajdziemy w Internecie. Na portalach Hoteli albo na stronach internetowych z ofertami dużej liczby hoteli oraz pensjonatów (między innymi – tu) lokowane są nie tylko cenniki i dostępność pokoi, ale też jedyne w swoim rodzaju propozycje sylwestrowe, takie jak przykładowo czasowe obniżki cenowe albo propozycje balów urządzanych przez gospodarstwo agroturystyczne. Aby znaleźć oferty dotyczące interesującego nas regionu musimy tylko wpisać w wyszukiwarkę właściwą frazę, przykładowo: sylwester w Bieszczadach, Karpacz sylwester, Zieleniec sylwester, sylwester Mazowieckie, sylwester agroturystyka bądź też Bieszczady sylwester. W następnej kolejności trzeba jedynie wybrać odpowiadającą nam propozycję i dokonać rezerwacji przy użyciu telefonu lub internetu.

You may also like...