Organizując wesele

Ślub to ceremonia niezapomniana, ale i wymagająca. Wiąże się z długimi godzinami przygotowań, godzinami dyskusji i przekonaniem, że nasze wesele będzie przez długi czas wspominane przez biesiadników. Wiedzmy, że pośpiech w tym temacie nie jest wskazany, zatem przygotowania powinniśmy zacząć z wyprzedzeniem. Najważniejsza jest data, to od niej zaczynamy całe przedsięwzięcie.

Przyjęcie weselne

Autor: EMILIE RHAUPP
Źródło: http://www.flickr.com

Następna sprawa to wybór miejsca i zaplanowanie, czy organizujemy przyjęcie kameralne czy huczne weselisko. Lata w których remiza strażacka zamieniała się w salę taneczną na szczęście są już dawno za nami. W chwili obecnej możemy dokonywać wyboru między restauracjami czy domami weselnymi. Dekoracja sali, wybór potraw nie powinien nas niepokoić, albowiem wystarczy tylko sprecyzować swoje wymagania, a zostaną wzięte pod uwagę.
Tradycja mówi, że przyjecie weselne, wesele to huczna zabawa od zmierzchy do świtu. W jej trakcie żaden gość nie może się nudzić przy stole. Zabawę do białego rana zapewni nam zespół muzyczny.
Odszukanie orkiestry nie powinno sprawić problemu, wystarczy, że wpiszemy w Internecie frazę: zespoły na wesele z woj. dolnośląskiego . Przed sporządzeniem umowy poprośmy o płytę, video ich „dorobku” a także listę utworów jakie grają. Dopiero wówczas możemy zatwierdzić repertuar, poprosić o przygotowanie wybranej piosenki na pierwszy taniec ustalić zestaw zabaw.

przed ślubem

Autor: Naijamayor
Źródło: http://www.flickr.com

Zwróćmy uwagę na doświadczenie zespołu. W końcu wesele to zbiór pewnych obyczajów i tradycji, których scenariusz zespół powinien mieć opanowany do perfekcji. Ważny jest również sprzęt, na jakim pracuje orkiestra. Stare głośniki, plastikowe mikrofony i oświetlenie typu dyskoteka to już przeszłość. Orkiestra weselna musi być złożona ze specjalistów w swoim fachu i wysokiej jakości sprzętu. Uzgodnijmy też jak długie przerwy robi zespół – to wbrew pozorom ważny temat . A może nosimy się z zamiarem aby o oprawę muzyczną zatroszczył się DJ? Jego pojawienie się na przyjęciu weselnym wiąże się z tańcami i hulankami przy najnowszych przebojach, jak i znacznie starszych. Pomimo, że muzyka elektroniczna nie oddaje dźwięku muzyki „na żywo”, możemy spotkać przyszłych małżonków, którym to nie przeszkadza.

You may also like...