Orkiestra czy DJ podczas przyjęcia weselnego? Jak ważna jest oprawa muzyczna podczas tej uroczystości?

Witanie chlebem i solą, toasty, pierwszy taniec szczęśliwych Młodych, doskonała zabawa do wczesnych godzin rannych. Klasyczny scenariusz wesela. Tylko co zrobić, by rzeczywiście To Wydarzenie zostało na zawsze w naszej pamięci?

Najważniejsza jest data . Ten dzień już wiecznie będzie należał tylko do nas, toteż musimy powziąć decyzję czy dwudziestą rocznicę zawarcia małżeństwa marzy nam się obchodzić jesienią czy latem? Kolejna sprawa to wybór lokalu i postanowienie, czy ma być to uroczystość tylko dla najbliższych osób czy bal na sto par. Czasy w których remiza strażacka na jeden dzień stawała się salą taneczną to już przeszłość. Dzisiaj możemy dokonywać wyboru między restauracjami czy domami weselnymi. Wystrój wnętrza, karta dań nie będzie nas niepokoić, gdyż należy jedynie sprecyzować swoje wymagania, a zostaną uwzględnione.

Zabawa weselna

Autor: Michael Bentley
Źródło: http://www.flickr.com

Poszukiwania sali dobrze jest rozpocząć w domu, przy pomocy stron internetowych. Następnie możemy umówić się na wstępną rozmowę z osobą która odpowiada za zorganizowanie tego typu imprezy – zaplanować menu czy też poruszyć temat miejsc parkingowych dla biesiadników. Z reguły po takiej rozmowie omijają nas również poszukiwania zespołu muzycznego czy DJ-a, gdyż lokale dysponują swoimi „zespołami” lub doradzają takie, które gościły u nich wcześniej, z powodzeniem zabawiając gości weselnych.

Tradycja zakłada, iż przyjecie weselne, wesele [Sale weselne Warszawa] to udana zabawa od zmierzchy do świtu. W jej trakcie żaden gość nie powinien się nudzić przy stole. Jeszcze do niedawna, niezapomniana zabawa przebiegała przy nutach orkiestry. Obecnie coraz więcej par korzysta z usług zawodowego DJ-a (np. – ). Jego obecność na przyjęciu weselnym daje gwarancję szalonej zabawy przy najnowszych przebojach, jak i znacznie starszych. Należy mieć na uwadze, że taki repertuar jest znacznie bogatszy od repertuaru kapel weselnych. Istotną kwestią przy planowaniu wesel są również finanse. Wiedzmy, że DJ okazuje się być zwykle tańszą alternatywą. Kwota uzależniona jest od regionu oraz tego jak wielkim powodzeniem cieszy się jego działalność. Niezależnie od wyboru (DJ vs. Orkiestra), nie zapominajmy, iż wybór repertuaru powinien powinien zależeć wyłącznie Młodych. W końcu kto lepiej zna swych gości jeśli nie oni sami?

You may also like...