oryginalna biżuteria złota i srebrna w sam raz dla Ciebie

Człowiek od zawsze uwielbiał ozdabiać swoje ciało biżuterią. Pierwsze ślady takich przedmiotów pojawiły się aż dwadzieścia dwa tysiące lat temu. Oczywiście wówczas były to bardzo prymitywne rzeczy, które najczęściej zrobione były z materiałów takich jak drewno lub muszle. Na przestrzeni tysięcy lat techniki wyrobów tego typu ornamentów rozwijały się. Zmieniały się także surowce, z których robiono biżuterię. Mimo to złota i srebra nie używano i nie znano bardzo długo, dopiero około trzech i pół tysiąca lat przed naszą erą zaczęto korzystać z tych szlachetnych metali.

Biżuteria nie była tylko związana z upiększeniem ciała. Od zawsze wiązano z nią świat magii, mitów i wierzeń. W zamierzchłych czasach podobnie jak dzisiaj przypisywano rozmaitym amuletom nadprzyrodzoną moc i wierzono, że noszenie jakiejś biżuterii sprawi, że dana osoba odniesie sukces lub będzie miała szczęście w miłości, czy też uniknie zarazy i chorób.

BiżuteriaBiżuteria http://www.olenkaphu.pl/ złota i srebrna wyrabiana w czasach starożytnego Rzymu i starożytnej Grecji to w głównej mierze niezwykle szczegółowo dopracowane oraz bardzo estetyczne bransolety, które często były robione na kształt jadowitych węży, wszelkiego rodzaju naszyjniki i szpile do włosów oraz do spinania szat i inne. Poza wyrabianiem ich ze złota i srebra, bardzo popularnym wówczas surowcem był również brąz.

Na przestrzeni wieków techniki wyrabiania ozdób z materiałów takich jak srebro czy złoto rozwijały się podobnie jak rozwijały się motywy wzornictwa. Okresem, w którym w Europie nastąpił największy rozwój złotnictwa był wiek wiek szesnasty oraz siedemnasty. Często złote i srebrne wyroby były wzbogacane o kamienie szlachetne takie jak szafiry, perły czy też diamenty.

W czasach obecnych mamy bardzo duży wybór wszelkiego rodzaju biżuterii. Nie trzeba wychodzić z domu, żeby zapoznać się z bogatą ofertą sklepów i hurtowni srebra i złota. Wystarczy zajrzeć na strony takie jak hurtownia biżuterii złotej, czy też hurtownia srebra, żeby zapoznać się z mnogością i rozmaitością asortymentu (Wystarczy poszukać – więcej informacji tu). Mamy możliwość przebierać w rozmaitych wzorach, które mogą być stylizowane na klasyczne lub też bardziej nowoczesne. Ponadto są specjalnego przeznaczenia kolekcje o cechach bardziej wyszukanych i ekskluzywnych. Każda hurtownia złota (hurtownie jubilerskie) lub wyrobów srebrnych dba o to, aby ich produkty i wzory były niepowtarzalne i wyjątkowe.

You may also like...