Otwieramy sklep spożywczy

Lokalne osiedlowe sklepiki, są często alternatywą dla dużych marketów. Mimo, że są troszeczkę droższe, możesz w nich znaleźć zarówno artykuły powszedniego użytku jak i te „ekologiczne” oraz z wyższej półki.

malowidło - sklep

Autor: Gordon Joly
Źródło: http://www.flickr.com

Nierzadko na takową formę aktywności decydują się obcokrajowcy, którzy w ów sposób wyprzedają a także promują swoje rodzime artykuły a także frykasy. Praktyka ujawnia, iż nieraz sukces pierwszego marketu lub punktu szybko przeobraża się w renomowany interes sieciowy – (sprawdź tutaj). Bazując na zdobytej praktyce przy zakładaniu pierwszego marketu oraz ciesząc się renomą w jednym punkcie, przedsiębiorcy często idąc za ciosem zakładają swe kolejne sklepy. Mając tym samym godziwy produkt, pomysł na biznes jak też dużo motywacji możemy w perspektywie kilku do kilkunastu miesięcy stworzyć swoją prywatną mini sieć. Jej wielkość oraz zasięg to już tylko sprawa zapału oraz rozmachu przedsiębiorcy.

Pierwsza rzeczą, z którą mierzą się przedsiębiorcy pragnąc otworzyć zwykły sklep (->KLIK<-) jest szereg formalności, które powinniśmy spełnić.

sklep - fotogram

Autor: Magic Madzik
Źródło: http://www.flickr.com

Przed rejestracją firmy należy dokonać wyboru jej formy prawnej oraz formy opodatkowania. Przed rozpoczęciem sprzedaży pewnych towarów wymagane jest uzyskanie zezwolenia. Wyjątkowe rodzaje koncesji przewidziane są dla napojów alkoholowych. Przy otwieraniu działalności w postaci osiedlowego sklepu spożywczego będzie istniała niezbędność zakupu kasy fiskalnej, co tworzy wydatek rzędu co najmniej 600-1000 zł. Potem należy zakupić wagę i meble chłodnicze jeżeli chcemy wyprzedawać owoce i jarzyny, czy mięso oraz wędlinę.

Jeśli zaprezentowany artykuł zabrał Cię w nieznany rejon wiedzy, to dobrze się składa, gdyż możesz poznać pozostałe informacje tutaj – kliknij na ten odnośnik i zobacz więcej.

Nieskomplikowana waga elektroniczna to koszt blisko 800 zł. W następnej kolejności, obiekt handlowy trzeba wyekwipować w ladę sklepową, regały a także komory chłodnicze czy lodówki stojące. Na oprzyrządowanie lokalu wydamy blisko 4-5 tys. zł. Możemy zaoszczędzić, kupując używane meble do marketu. Wielki koszt pociągnie za sobą konieczność zakupienia produktów – nawet 10 tys. zł, jednak pieniążki te należy potraktować jako inwestycję w swoją działalność.Zaczynając od własnego sklepu pod uwagę musimy wziąć szereg uwarunkowań prawno-administracyjnych, zmierzyć się z wieloma urzędami jak też przejść przez ciąg procedur wiodących do wytęsknionego sukcesu (komory chłodnicze sprawdzają się świetnie).

You may also like...