Pakujemy plecak na obóz

Jeżeli na obóz jedziesz po raz pierwszy, skompletowanie plecaka może zdawać Ci się czarną magią. W związku z tym postanowiłem podzielić się z Wami swoim sposobem żeby przejść przez cały proces bez większych problemów!

W każdym poradniku o pakowaniu się odnajdziemy informację, ażeby przyszykować sobie wpierw, należycie wcześniej spis potrzebnego rynsztunku.
odzież turystyczna

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
To racja, taka lista wspomaga, jednakże przynajmniej u mnie była za każdym razem bardzo chaotyczna, stąd robiłem ją w dwóch etapach. W większości wypadków mam zarezerwowaną na nią jedną bądź dwie kartki w notesie, jaki noszę za każdym razem przy sobie. Na owej karteczce, przez siedem dni spisuję co potrzebuję zabrać, ale tylko w chwili kiedy wpadnie mi to do głowy. Nie siadam celowo nad kartką i nie notuje, stąd warto posiadać ten kajecik za każdym razem ze sobą. Gdy mamy już taką listę, rzeczy na niej raczej nie są zestawione w jakimś porządku. Toteż trzeba ją uporządkować – najprościej po prostu przesunąć każdy przedmiot do grupy a później grupami przepisać na czysto.

Np. podział na podgrupy może przedstawiać się tak: Garderoba – tak wszystkie spodnie, koszulki, jak też odzież spodnia, buciki, uniform itd., ważne ażeby liczbę i typ ciuchów dostosować do prognozowanej pogody oraz długości biwaku. Odzież turystyczna osiągalna jest w każdym sklepie turystycznym.

Wiarygodna informacja spod linku (http://rekodzielo-naturalne.pl/) przyda się na każdym kroku. Więc namawiamy do przejrzenia naszego następnego tekstu. Wyszukasz go pod podanym linkiem.

Spanie – a więc wszystko, co przydać się nam może do spania (karimata, śpiwór, piżama, namiot w razie obozu wędrownego). Apteczka – to dla przykładu podstawowe środki opatrunkowe, a także środek przeciw komarom a także na ugryzienia. Kosmetyczka – zatem kosmetyki, papier toaletowy itp. Pożywienie – przekąski na podróż, zapas pożywienia, ale także menażka, płyn do zmywania a także gąbeczka.

Wtedy, kiedy będziesz poszukiwać pokrewnych artykułów, to takie wskazówki (https://www.maxy.pl/pol_m_KATEGORIE_Hurtownia-Gadzetow-160.html) bez cienia wątpliwości wydadzą się Tobie bardzo przydatne.

Obozowe – zatem sprzęt konieczny do obozowego życia a także zajęć: scyzoryk, kompas, latarka na czoło, krzesiwo, sznurek itp. Inne – plan, dokumenty oraz pieniądze, notatnik, śpiewnik etc. Czytaj więcej: ubrania dla harcerzy.

Po co w ogóle wdrażać taki podział? Po pierwsze łatwiej wówczas wszystko skompletować, lecz przede wszystkim o wiele łatwiej dostrzec czy czegoś nam nie brak.

Gdy wiemy już co zapakować, trzeba zgromadzić cały rynsztunek w jednym miejscu – przykładowo na posadzce, wielkim stole bądź łóżku. Mając wszystko przyszykowane można przystąpić do pakowania. Konieczne przedmioty takie jak ubrania dla harcerzy nabędziemy w każdej składnicy harcerskiej. Tu więcej:

You may also like...