Panaceum na wszelkie zdrowotne uszczerbki

Dzisiejsza medycyna jest rozwinięta jak nigdy wcześniej. Znaczniejsza skuteczność w walce z nowotworami, lepsze możliwości w chirurgi estetycznej oraz transplantologii, nowości w okulistyce i ginekologii. Większość istniejących teraz chorób da się wyleczyć lub chociaż złagodzić objawy za pomocą farmaceutyków. Istnieją również dolegliwości nie do końca groźne, ale bardzo przykre, bez problemu rozwiązywane obecnie, jak na przykład operacja zeza u dzieci czy chirurgiczne pozbywanie się blizn i tatuaży.

tatuaże

Autor: tara hunt
Źródło: http://www.flickr.com
Usuwanie tatuaży

Niejednokrotnie zauważa się u osób dojrzałych, że żałują oni swoich wyborów z przeszłości, które okazały się nieodwracalne. Do tegorodzaju sytuacji należą tatuaże wykonane w okresie nastoletnim, a niechciane w dorosłym życiu. Można oczywiście zasłonić jeden malunek drugim, jednak nie jest to alternatywa wystarczająca dla osób nie pragnących mieć permanentnych ozdób na swej ciele. Im z pomocą przychodzi chirurg plastyczny, posiadający konkretny laser, usuwający wszelkiego rodzaju tusze umieszczone podskórnie. Jest to proces kosztowny oraz bolesny, jednak na pewno rezultat jest tego wart.

Korekcja wzroku

Jeszcze z młodości zapewne pamiętamy czasy, kiedy osoby z widocznymi defektami twarzy były wyszydzane przez kolegów. Dzisiaj, na całe szczęście medycyna jest na tyle zaawansowana, że przychodzi z pomocą również takim pacjentom. Dzięki laserowym zabiegom gałki ocznej, optyk jest w stanie usunąć jaskrę, polepszyć wzrok, a nawet korekcja zeza jest mu nie obca. Osoby z trwałymi wadami wzrokowymi mają okazję na normalne życie bez okularów i soczewek kontaktowych.

Koniecznie zobacz artykuł w serwisie publikującym pokrewne wiadomości. Są równie fascynujące, ponieważ odnoszą się do tego samego zagadnienia.

Zabiegi tego typu są często darmowe, jak na przykład operacja zeza u dzieci, czy usunięcie niezwykle sporej wady wzroku, utrudniającej egzystencję.

wizyta u lekarza

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com
Transplantologia

Największe zmiany w ostatniej dekadzie, miały miejsce w dziedzinie transplantologi, szczególnie tej dotyczącej skóry. Lekarze posiadają sprzęty i kwalifikacje, umożliwiające przeszczep tkanki z innej części ciała, na zwęglone lub zniszczone fragmenty twarzy. W Chinach ekspertom udało się zaaplikować choremu tkankę pochodzącą od trzody chlewnej. Jest to krok naprzód i pomoc dla osób, które ucierpiały w pożarach, wybuchach czy w wyniku kwasu wylanego na twarz. Medycyna cały czas się rozwija, pomagając pacjentom żyć godnie i zdrowo – . Korekcja wzroku, przeszczep skóry, pozbywanie się tatuaży – to tylko kilka z rzeszy nowych możliwości, często dostępnych bezpłatnie.

You may also like...