Parę istotnych informacji o portfelach męskich, co mieć na uwadze podczas wyboru

Panowie uwielbiają nosić portfele, zwłaszcza jeśli są wypełnione. Co prawda w ostatnim czasie coraz mniejsza ilość ludzi trzyma przy sobie gotówkę, ponieważ jej rolę w dużej mierze przejęły karty bankomatowe, ale portfel nadal u wielu mężczyzn jest bardzo ważnym przedmiotem. Zresztą posiadane karty również należy gdzieś trzymać, a właśnie portfel idealnie będzie się do tego nadawał. Wybór różnych portfeli jest aktualnie dość duży, więc jeśli się dobrze poszuka, to na pewno coś ciekawego się znajdzie.

portfel

Autor: Incase
Źródło: http://www.flickr.com
Tanie wzory, wykonane z tekstyliów albo materiałów, można już kupić za kilkanaście złotych. Jednak w tej cenie nie można się spodziewać rewelacyjnej jakości i wzornictwa, przeważnie będą je kupować je małe dzieci ze względu na czasami ciekawą i oryginalną kolorystykę. Zdecydowanie lepsze jakościowo są klasyczne portfele męskie skórzane – . W ich przypadku trzeba się liczyć z trochę wyższymi cenami, lecz tu już sporo będzie zależeć od marki.

Zwykły portfel ze skóry w sklepie z galanterią skórzaną kupi się pewnie już za kilkadziesiąt złotych, ale już ekskluzywne portfele pierre cardin kosztować będą parę razy więcej . Podczas wybierania portfela dla siebie należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kryteriów. Po pierwsze mężczyźni spoglądają na wielkość, a co się z tym też wiąże, kształt samego portfela. Portfel powinien swobodnie pomieścić się w kieszonce spodni czy kamizelki, lecz nie może również być zbyt mały, bo się w nim nie zmieszczą wszystkie niezbędne rzeczy. A w przeciętnym męskim portfelu dobrze żeby się znalazło miejsce zarówno na papierową gotówkę i bilon, lecz również na karty płatnicze, dowód i inne dokumenty.

Następną sprawą jest kolor nowego nabytku. W przypadku panów najczęściej wybierane są portfele w czerni, brązach i szarości. Kolory te są uniwersalne i praktyczne, i w zasadzie do wielu rzeczy pasują, dlatego też cieszą się największym zainteresowaniem. Podczas wyboru należy również się przyglądnąć jakości wykonania. Solidny portfel powinien być wykonany ze skóry dobrej jakości, lecz nie mniej ważny jest sposób szycia i ostateczne wykończenie.

You may also like...