Parę porad dla tych ojców, którzy planują podarować dziecku miauczącego przyjaciela

Marzeniem właściwe każdego smyka jest posiadanie jakiegoś zwierzątka. A rodzice dla swojego potomka z reguły wybierają tych reprezentantów świata fauny, którzy są w stanie poszczycić się posiadaniem mniej lub bardziej bujnej sierści. Z tego powodu wielkim powodzeniem cieszą myszki i chomiki, a także pozostałe gryzonie. Pewnym odstępstwem od zasady są rybki akwariowe lecz to wcale nie zmienia faktu, że zwierzęta futerkowe bywają najbardziej poszukiwane. Weźmy pod uwagę chociażby szarego dachowca, który z czasem może stać się maskotką całej rodziny.

Kaloryfer

Autor: Fraser Reid
Źródło: http://www.flickr.com

Kot w niewielkim mieszkaniu miejskim może wcale nie czuć się jak ryba w wodzie. W końcu w charakterze tego futrzaka leży włóczenie się własnymi ścieżkami, a tych za dużo w mieście nie zobaczymy.

Ciekawe informacje o tym obszarze tematycznym zdobędziesz w różnych serwisach, ale znacząca witryna jest jedynie jedyna! Zweryfikuj

Z psem zawsze jesteśmy w stanie wybrać się na przechadzkę po parku, lecz z Klakierem to byłaby już lekka przesada, gotowa zapoczątkować protesty ze strony ekologów. W takim przypadku warto zadbać o to, aby nasz pomrukujący kompan miał zagwarantowane jak najlepsze warunki mieszkalne. Na pewno przydadzą mu się specjalne zabawki i pozostałe akcesoria, od których aż uginają się sklepowe półki. Nie mniej ważna bywa czystość, dlatego kuweta i żwirek silikonowy dla kota stanowią obowiązkowy punkt na zakupowej liście. Sprawdź pełną propozycję: .

Wieś jest o dużo lepszym miejscem pobytu dla futrzanego ulubieńca. W takich zakątkach może on oddawać się swojemu ukochanemu zajęciu, czyli łapaniu nornic i innych szkodników. Ta o wiele większa swoboda ma jednak dość wygórowaną cenę. Spanie byle gdzie i chodzenie po miejscowych łąkach powoduje, że futerko naszego ulubieńca zasiedlają niemile widziani lokatorzy, czyli różnej maści pasożyty. Z tego względu każdy właściciel tego czworonoga powinien już zawczasu zaopatrzyć się w preparaty na pchły dla kota.

Ta solidna oferta, którą przygotowaliśmy dla miłośników opisywanej problematyki, zawiera zbliżone dane na to intrygujące zagadnienie – sprawdź tu.

Czytaj więcej: .

cat

Autor: Connie Ma
Źródło: http://www.flickr.com

Wraz z pojawieniem się w domu nowego lokatora, trzeba nauczyć nasze dziecko odpowiedniego postępowania ze zwierzęciem. Syn może w drodze ze szkoły kupić w sklepie zoologicznym żwirek silikonowy dla kota, karmę lub mieszanki witaminowe. Dodatkowo należy uświadomić dziecku, że czworonóg to nie przedmiot i nie wolno go traktować jako jeszcze jedną zabawkę. A sami rodzice muszą zadbać o to, by w domu panował porządek i obowiązywały wszelkie zasady higieny, czyli np. żeby żwirek silikonowy był systematycznie wymieniany, a preparaty na pchły dla kota zawsze stały na regale.

You may also like...