Perfekcyjny wygląd bez skalpela i dużych kosztów – o fotoodmładzaniu i innych remediach medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna to jedna z dziedzin tak zwanej estetologii kosmetycznej, która zawiera się w dziedzinie, jaką jest medycyna. Zabiegi w jej zakresie przeprowadzać może jedynie lekarz posiadający prawo do wykonywania zawodu. Jej głównym celem jest poprawa jakości życia pacjentów.

salon kosmetyczny

Autor: Keith Williamson
Źródło: http://www.flickr.com
Jak? W głównej mierze poprzez zachowania zapobiegające pojawianiu się defektów, które przekładają się na satysfakcję z własnego wizerunku – w zgodzie ze złotą myślą: „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Nie jest to równoznaczne z tym, że nie naprawia głębokich zmian – wręcz odwrotnie, medycyna estetyczna zawiera w sobie także gromadę niezauważalnie inwazyjnych (lub w pełni nieinwazyjnych) operacji, które kasują takie niedoskonałości jak między innymi blizny, cellulit, rozstępy, a nawet usuwanie tatuażu koszt tego jest odmienny zarówno w zależności od salonu, jak zarówno i narzędzi przez niego stosowanych, wielkie znaczenie ma bez wątpienia także rozmiar tatuażu.

Średnia cena pojedynczego zabiegu wynosi od 300 zł za mały tatuaż tatuaż szczecin do 1200 zł za duży, chociaż to także zależy od miasta, w którym chce się taki zabieg zrobić, chociaż salon medycyny estetycznej warszawa proponuje za usuwanie tatuażu koszt (sprawdź cennik) zbliżony do ogólnych statystyk.

Oczywiście, niwelowanie tatuaży to nie wszystko, co mają w ofercie tego rodzaju salony. Na przykład ostatnio coraz większą popularność zdobywa tak zwane fotoodmładzanie laserowe . Także salon medycyny estetycznej warszawa ma go w swej ofercie. Zabieg tenże polega na oddziaływaniu na skórę wiązką światła, która poprzez specjalne urządzenie o nazwie

medycyna estetyczna

Autor: Bird&Co
Źródło: Bird&Co

IPL emituje w jednocześnie różne fale we niejednakowych kierunkach, co sprawia, że w tej samej chwili jedna z nich siłuje się na przykład z przebarwieniami na skórze, inna usuwa niewielkich zmarszczek, zaś inna walczy z naczynkami, zaś jeszcze kolejna – pobudza wytwórstwo kolagenu, który uelastycznia skórę.

Fotoodmładzanie laserowe teżjest zdecydowanie delikatniejsze od chemicznych peelingów i dermabrazji laserowej. Dodatkowo, jest mniej od nich inwazyjny oraz szybszy – już drugiego dnia po tym zabiegu można wrócić do normalnej aktywności.

You may also like...