Pielęgnuj swoje ciało o dowolnej porze roku

Bywają części ciała, o jakie troszczymy się częściej, ponieważ są odsłonięte o dowolnej porze roku. Są wszakże takie, które często skrywamy. To wszakże nie oznacza, iż mamy przestać o nie dbać.
Tym elementem są rzecz jasna stopy.

Blogerki pokochały biżuterię diva

Autor: Monika Dąbrowska
Źródło: Monika Dąbrowska
Należy dbać nie tylko w lecie, gdy ukazujemy je światu, gdyż ubieramy sandały. Pielęgnacja stóp bywa łatwa, wymaga podstawowej wiedzy. Być może nie zdajemy sobie sprawy z tego, że na stopach mieści się wiele gruczołów potowych. Trzeba zatem dbać o higienę i codziennie zmieniać skarpetki czy podkolanówki. To oczywiste, jednak nadal sporo kobiet o tym nie pamięta. Codziennie musimy także umyć stopy. Dzięki tej pielęgnacji nie będziemy pamiętać o odparzeniach bądź grzybicy. Tylko w przyjaznej florze mogą się rozmnażać grzyby. Jeśli idzie o buty, decydujmy się na te płaskie, komfortowe z szerokimi podeszwami. Doskonale byłoby, gdyby posiadały miękką wyściółkę. Niewłaściwe buty doprowadzić mogą do zdeformowania się stóp.
konsument

Autor: Glitter
Źródło: Glitter
Jeśli tę elementarną pielęgnację mamy już za sobą, zadbajmy o poprawienie image/u naszych stóp. Sklep z kosmetykami rzecz jasna najlepszymi oraz naturalnymi dostarczy nam niesamowitej inspiracji. Jeśli na przykład pękają nam pięty, warto na noc posmarować stopy solidną warstwą Kremu i włożyć na noc skarpetki. Jeżeli ów nieznośny problem nas nie dotyczy smarujmy stopy kremem nawilżającym profilaktycznie. Dobrze jest również przetrzeć stopy tarką, aby usuwać naskórek oraz zrogowacenia. domowe sposoby to jednak nie wszystko.

Raz na miesiąc udajmy się do kosmetyczki, by podarować stopom zmiękczający okład parafinowy. Dobrze jest używać w domu zmiękczających soli, peelingu i innych specyfików. Zadbane stopy to komfort nie tylko latem lecz również zimą.

You may also like...