Pierwsza komunia święta – istotne wydarzenie

W życiu każdego człowieka, w jego najmłodszych i pierwszych latach, niezmiernie ważnym aspektem jest pierwsza komunia święta. To znaczy pierwsza komunia święta jest jedną z chwil, w której podczas trwającej podczas niej mszy świętej wierni po raz pierwszy mogą przyjąć Najświętszy Sakrament, który według wyznawanej przez nich wiary jest ciałem samego Jezusa pod postacią chleba. Dzieci przez rok, a często nawet i o wiele dłużej przygotowują się do tego bardzo ważnego wydarzenia w ich życiu. Przygotowania te odbywają się zarówno przy parafii, do której uczęszczają dzieci, a także w szkole do której uczęszczają. Zarówno na zajęciach katechezy, jak i na spotkaniach w salkach przykościelnych, czy na wspólnych spotkaniach w samym kościele.

pierwsza komunia

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Pociechy w tym jakże specjalnym dniu ubierają się w wyjątkowe oraz jedyne w swoim rodzaju odświętne stroje, przygotowane tylko na tę właśnie okazję. Stroje komunijne dziewczynek są specjalnymi białymi sukienkami, a stroje komunijne chłopców to nic innego niż garnitury, lub tak zwane alby komunijne. Alba jest bardzo jedyną w swoim rodzaju formą ubioru.

Spodobał Ci się zaprezentowany wpis? Jeżeli tak, to zapewne usatysfakcjonuje Cię również bieżący materiał (https://www.autopart.pl/slawa), który opracowaliśmy w linku pod spodem.

Według iście encyklopedycznego znaczenia tego słowa, jest to bardzo długa, biała szata liturgiczna, noszona przez wszystkich duchownych oraz usługujących każdego stopnia w czasie liturgii obrządku łacińskiego oraz przez duchownych wielu kościołów protestanckich. Oprócz wspomnianych oficjalnych strojów w jakie tego dnia ubierają się podchodzące do pierwszej komunii świętej pociechy, coraz częściej spotykane są sytuacje, gdy pociechy mają ubrane również tak zwane dodatki. Do takich wspomnianych przeze mnie nieco wyżej dodatków, należą między wieloma innymi na przykład dla chłopców koszule wizytowe, zarówno z krótkim, jak i z długim rękawkiem, eleganckie, a wręcz galowe spodnie, kamizelki, a także wiele modeli butów. Do tego rodzaju dodatków również można zaliczyć nawet i chłopięcą bieliznę, a także i rękawiczki, które nadają nieco powagi dziecku, które to dziecko właśnie ma przystąpić do swojej pierwszej komunii świętej. Gadżety dziewczęce są nieco bardziej różne a także jest ich o wiele więcej (pierwsza komunia święta (zobacz lampy świąteczne) – jak się przygotować).
Tak więc dziewczynki jako dodatki mogą mieć na sobie ubrane między wieloma innymi na przykład takie elementy stroju jak wianki, zarówno te stworzone z prawdziwych kwiatów, jak i te z kwiatów sztucznych, a także mniej tradycyjne wianuszki, czyli z kamieni, zarówno prawdziwych, czyli prawdziwych kamieni szlachetnych, jak i zamienników, tylko te kamienie imitujących (ciekawe dodatki komunijne). Oprócz wianuszków, które z całą pewnością upiększą głowę, każdej małej dziewczynki, która właśnie przeżywa jedną z najpiękniejszych chwil w swoim życiu, czyli chwilę pierwszej komunii świętej, możemy także wśród gadżetów znaleźć pelerynki, które na pewno wprowadzą bardzo ciekawy akcent do klasycznego, bardzo popularnego stroju komunijnego dziewczynki. Oprócz wspomnianych oraz opisanych chwilę wcześniej pelerynek oraz wianuszków, z gadżetów dla dziewczynek, możemy wybrać także przeróżnego rodzaju rękawiczki oraz torebki, które z całą pewnością sprawią, że nasza pociecha, czyli w tym przypadku nasza mała córeczka, podczas jednej z najważniejszych uroczystości w jej dotychczasowym życiu, będzie wyglądała nie tylko bardzo piękne oraz uroczo oraz niezwykle, również będzie pięknie prezentować się wśród najbliższych na zdjęciach z pierwszej komunii świętej, będących swoistą pamiątką z najmłodszych lat życia dziecka oraz z jego najpiękniejszych chwil.

You may also like...