Pierwsza Komunia Święta to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu naszego dziecka

Dziewczynki, czy chłopcy, bardzo się cieszą z tego dnia, który najczęściej ma miejsce w maju. Dla dzieci to już nie jest takie duże przeżycie duchowe,jak dawniej. Dziś, pytając takiego dziewięciolatka o komunię, najczęściej usłyszymy odpowiedź, że czekają z niecierpliwością na podarki od najbliższych. Dziś przeżycia duchowe niestety odchodzą do lamusa, a na pierwszy plan wychodzą prezenty, jakie zostaną wręczone dziecku z tej okazji.

komunia

Autor: Pawel Loj
Źródło: http://www.flickr.com
Podczas Pierwszej Komunii Świętej, należy odświętnie wyglądać. Aby tak wyglądać, potrzebne są należyte kreacje. Niektórzy wolą ubierać alby komunijne, inni zaś sukienki, czy garnitury. Wszyscy wiemy, że dziewczynki, przystępujące do Pierwszej Komunii wyglądają bardzo pięknie, ubrane w sukienki komunijne. Dziś można kupić je w różnych sklepach, najczęściej z odzieżą dziecięcą. Ceny sukienek są nieco zróżnicowane i wynoszą najczęściej od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy złotych. Te najkosztowniejsze, wykonane najczęściej z jedwabiu, zdobione dodatkowo koronkami, wyglądają przepięknie, ale zarezerwowane są zwłaszcza dla najzamożniejszych rodzin, posyłających swoje córki do Pierwszej Komunii Świętej -.

Oprócz stroju komunijnego, równie ważne są „elementy dekoracyjne” osoby, która przystępuje do Komunii. Tu dziewczynki zakładają przede wszystkim wianki z kwiatów, czy z Mirry. Co najważniejsze, takie wianki także można kupić w różnych wariantach. Można zapleść taki wianek na własną rękę, pamiętając o należytych białych akcentach, albo zakupić już gotowy, czy zamówić w kwiaciarni zajmującej się między innymi

komunia

Autor: Wojciech Doganowski
Źródło: http://www.flickr.com

pleceniem wianków. Wybierając odpowiedni wianek komunijny, należy pamiętać o tym, by pasował on do sukienki oraz pasował do bucików komunijnych. Garderoba komunijna musi wyglądać pięknie, szykownie i przede wszystkim powinna stanowić spójną całość.

Zakup ubranka komunijnego nie zawsze jest tanią rzeczą. Jeśli chcemy wydać nieco mniej, zawsze można rozejrzeć się za sukienką z drugiej ręki. Na pewno zapłacimy mniej, a po odpowiednim jej wypraniu, czy przeróbkach, nikt się nie zorientuje, że tą sukienkę ktoś już wcześniej nosił. Jednak nowe sukienki można zakupić w sklepach z dziecięcymi ubraniami, albo wybrać się do krawcowej, czy do krawca, który uszyje nam sukienkę na wymiar i na zamówienie. Aby zatrzeć różnice pomiędzy poszczególnymi dziećmi, w niektórych parafiach odchodzi się od sukienek, na rzecz jednolitych i niezależnych od płci alb komunijnych .

You may also like...