Podstawowe wyposażenie kuchni

Komplet garów składający się ze 101 fragmentów, 150 noży, każdy do czegoś innego, 10 rodzajów rondli i milion innych przyrządów kuchennych nie uczynią z nikogo świetnego kucharza. Rzeczywistość jest taka, iż do pichcenia na poziomie domowym trzeba niewiele, a dzięki temu oszczędzimy ogromnie wiele przestrzeni w naszej kuchni, i nie będziemy zmuszeni przebijać się do blatu przez stos naczyń.

To, w jaki sposób wyposażysz kuchnię, powinno zależeć przede wszystkim od tego, co najczęściej gotujesz oraz czym się posługujesz najczęściej w czasie realizowania tej pracy. Podczas gdy skompletujesz podstawowe ekwipunki, powinieneś nauczyć się zwalczać pokusę nabywania tego, co pięknie przedstawia się na fotografii, a jest ci całkiem zbędne. W tenże sposób oszczędzisz kapitał oraz miejsce. Poniżej przedstawiono główne utensylia kuchenne, jakie z na pewno będą potrzebne w każdej z kuchni. Noże – maksymalnie potrzebne będą nam 3: mały do obierania jarzyn, z cienkim oraz długim ostrzem, większy z szerokim ostrzem. Dobrze jest na nie wydać większy kapitał, jednak kiedy trafisz na rzeczywiście godziwe a także pięknie układające się w dłoni, nie pożałujesz nabytku i będziesz używać ich przez długie lata.

wyposażenie kuchni

Autor: Profundo PR
Źródło: Profundo PR

Niezbędne ci będą garnki, rondle. Jeden sagan duży, jeden średni, dwa rondle różnej wielkości.

Bez obawy – zobacz link, który kieruje do analogicznej strony. Znajdziesz na niej przykuwające wzrok teksty w nawiązaniu do omawianego tu zagadnienia.

Wybierz sagany i rondle w ten sposób, aby można było zamiennie użyć pokrywek. 2 patelki różnej wielkości, do smażenia i duszenia, do smażenia nie jest nieodzowna pokrywka, aczkolwiek może się przydać siateczka zabezpieczająca przed pryskaniem tłuszczu. Cedzak do makaronu nadaje się również do mycia warzyw oraz do odsączania ich po uwarzeniu. Cedzaki ze stali nierdzewnej mogą być także stosowane do duszenia na parze.

Do tradycyjnego pieca przydadzą się blaszki do pieczeni. Nadzwyczaj praktyczne oraz osiągalne w ogromnie wielu formach i wielkościach są foremki z aluminium. Nim kupisz naczynia do mikrofali porządnie się zastanów, do czego planujesz jej użyć. Mleko zdołasz podgrzać w zwyczajnym kubku, z kolei zupę w talerzu.
W każdej kuchni przeznaczenie znajdą także: tartka, łyżka wazowa, drewniane łyżki przeróżnej wielkości, dzbanek z filtrem węglowym (upoluj okazje na dzbanek z filtrem węglowym: sprawdź przykłady) z podziałką, lejek, korkociąg, dzbanek oraz ekspres do kawusi, wyciskarka do owoców cytrusowych.

You may also like...