Pomysł na interes czyli jak zorganizować budowę stacji benzynowej, aby się to opłaciło.

Każdy właściciel samochodu raz na jakiś czas odwiedza benzynową stację, na której uzupełnia paliwo do swojego samochodu. Konkurencja na tym rynku jest bardzo duża, bo w Polsce funkcjonuje kilka międzynarodowych i krajowych koncernów paliwowych, które obsługują nawet po kilkaset stacji.

tankowanie

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Dużo jest także małych właścicieli, szczególnie w mniejszych miasteczkach, którzy próbują coś wykroić dla siebie z tego ogromnego tortu. A rynek paliw, pomimo że wydaje się prosty i przewidywalny, wcale nie jest taki.

W opisywanym materiale znajdują się bez wątpienia warte uwagi wiadomości, ale wejdź również tu – ta unikalna strona www opisuje podobną problematykę.

Paliwa są towarem o strategicznym znaczeniu, tak więc obrót nimi jest obwarowany bardzo dużą liczbą przepisów i regulacji. Bynajmniej nie zniechęca to nowych inwestorów do tego, żeby spróbować swoich sił w tym biznesie, świadczą o tym coraz to nowe uruchamiane stacje. Planując start ze stacją benzynową należy się liczyć z potężnymi kosztami początkowymi, sama budowa może pochłonąć parę milionów złotych, a do tego dochodzą koszty zakupu ziemi i wszystkich niezbędnych do prawidłowego działania urządzeń.

Przy budowie stacji ogromnie istotną sprawą będzie bezpieczeństwo, ponieważ paliwa należą do materiałów łatwopalnych i potrzebują szczególnego traktowania. Zarówno zbiorniki, urządzenia przesyłowe jak również akcesoria typu węże do paliwa posiadać muszą wymagane zabezpieczenia i atesty pod tym kątem – . Z tego powodu koszty inwestycji są bardzo duże, lecz taka inwestycja jest na długi czas, bo przy dobrej konwersacji takie elementy jak pompy do paliwa z licznikiem będą one mogły działać nawet kilkadziesiąt lat – .

benzyna

Autor: HM Revenue & Customs
Źródło: http://www.flickr.com
Dla kierowców z kolei istotne też będzie to, aby płacili tylko za tyle, jak dużo benzyny zatankowali, dlatego też dystrybutory paliwa jakie się zakupi muszą mieć wymagane homologacje. Dużą część kosztów inwestycji może pochłonąć wyposażenie samego budynku stacji o wszystkie towary, które należy mieć. Warto przy planach przewidzieć także sprzedaż artykułów spożywczych i alkoholu, bo one właśnie współcześnie mogą dać sporą część przychodów, jakie generują stacje paliw.

You may also like...