Poradniczek szykownego faceta

Jakiś okres czasu temu na czasie zrobiło się noszenie kaloszy. Nie do końca wiadomo jaki był tego powód. Deszcze w tamtym okresie – chociaż niemałe – nie były aż tak intensywne by ten szał kaloszowy usprawiedliwić.

Autor: stracd
Oczywiście „na pierwszy ogień” poszły kobiety. Zaroiło się w porannych programach TV od mniej lub bardziej znanych kobiet, które – kiedy tylko nadarzyła się możliwość – prezentowały swe najmodniejsze, wzorzyste kalosze. No i lawina ruszyła! Wszyscy oszaleli! W kąt trafiły proste jednokolorowe kalosze męskie i damskie. Zamieniono je na gustowne, kolorowe, gumiaki dla pań i panów.

Czasem taki dobór obuwia do eleganckiego stroju sprawiał dość upiorne wrażenie. Sam miałem okazję w dość chmurzasty, ale nie deszczowy poranek oglądać mężczyznę, który wychodził z przepięknej limuzyny w nadzwyczaj eleganckim stroju. Wizerunek popsuły tylko żółciusieńkie modne męskie gumowce w geometryczne kształty.

Na pewno lepszym rozwiązaniem dla mężczyzny wysiadającego z limuzyny byłyby mokasyny męskie lub też, – jeśliby chciał wspomniany dżentelmen na kawkę pójść w troszeczkę mniej odświętnym ubraniu – niezłym rozwiązaniem są po prostu buty miejskie dla mężczyzn. Jest to nadzwyczaj wygodna krzyżówka obuwia sportowego z obuwiem wizytowym. Można je zakładać do spodni dżinsowych jak i do spodni bardziej eleganckich.

Wszyscy wiemy, iż szykownego mężczyznę można poznać po jak wyglądają jego buty. Ta reguła obowiązuje mężczyznę także w domowych pieleszach, choć oczywiście w mniejszym stopniu. Mężczyzna jeżeli już nosi kapcie męskie (bo nie wszyscy to czynią) również powinien zdecydować się na odpowiednie. Najlepiej by były stonowane kolorystycznie no i oczywiście wygodne, ponieważ trudno oddawać się przyjemności zabaw z dziećmi albo czytać dobrą książkę w mało wygodnych kapciach męskich.

You may also like...