Posiadanie lombardu w obecnych czasach wydaje się być bardziej skomplikowane aniżeli kilka lat temu, ale jednak opłacalne

Każdy biznesmen, który miałby ochotę zająć się lombardem, powinien wiedzieć, że w tej dziedzinie zmieniło się prawo.
Jeżeli rozmyślamy nad tym, jaki rodzaj biznesu chcielibyśmy założyć, to należy pomyśleć nad otwarciem lombardu.

archicom.pl

Autor: daryl_mitchell
Źródło: http://www.flickr.com
gotowanie

Autor: Indi Samarajiva
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to w perspektywie najbliższej przyszłości fajny biznes. Powinniśmy się nad tym pochylić. Dawniej założenie lombardu było bardzo proste. Obecnie wymagania są już większe. Musimy się z nimi zaznajomić, aby nie popełnić jakiejś gafy. Od 2016 takie lombardy, które pożyczają pieniądze, musiały przekształcić się w spółki z minimalnym kaPITałem zakładowym wynoszącym 200 000 zł. Rzecz jasna należy także zarejestrować swoją działalność w KRS. To niezwykle istotne, żeby nie mieć za jakiś czas żadnych problemów z prawem. By lombard działał jak należy oraz przynosił zyski, należy przemyśleć dwie rzeczy — lokalizację oraz specjalizację. Pierwsza sprawa dotyczy miejsca na nasz interes. Wybór dosyć zamożnej okolicy będzie kiepskim wyjściem. Mądrzej iść w rejony, gdzie żyje dużo ludzi, którzy raczej nie są bogaci. Wszystkie regiony poprzemysłowe powinny być więc najlepszym wyborem. Druga sprawa tyczy się tego, czym chcemy handlować.

Zainteresował Cię ten wpis? Zatem kliknij w link do serwisu głośniki instalacyjne i rozkoszuj się kolejnymi newsami. W razie jakiś pytań – zwróć się do nas.

Czy pragniemy zająć się tylko elektroniką (smartfony, laptopy, sprzęt fotograficzny itd.

) czy może dla przykładu sprzedażą wszystkiego? Wtedy dużo zależało będzie od tego, jak wielki będziemy mieli lokal. Przecież gdzieś te wszystkie rzeczy będziemy musieli przetrzymywać.

You may also like...