Potrzebujesz odkurzacza do do bardziej skomplikowanych zadań, lecz nie wiesz, jaki kupić? Zobacz, jakie są możliwości

Na rynku dostępnych jest sporo rodzajów profesjonalnych odkurzaczy. Każdy z nich jakąś rzeczą się wyróżnia, ma różne parametry, jest dobry do różnych zastosowań. Niektóre modele będą odpowiednie do zapylonych mieszkań, inne będą idealne do stosowania na mokro.

sprzątanie profesjonalne

Autor: Florian Bugiel
Źródło: http://www.flickr.com

Przed zakupem takiego sprzętu dobrze jest się zastanowić, w jakim celu będziesz go używał. Tak jak bowiem wspomnieliśmy na początku artykułu, taki sprzęt do sprzątania ma różne zastosowania. Jedne więc odkurzacze profesjonalne świetnie sprawdzają się do stosowania na mokro, inne na sucho.http://www.foliograf.pl/litery-przestrzenne-cn3e (rzuć okiem)Przy tym, musimy sprawdzić prawdopodobny czas używania. Musimy określić, ile czasu będzie stosowany. Na szczęście podział jest dość czytelny, wytwórcy więc rozdzielają odkurzacze na trzy główne klasy.

Klasa low, to grupa najniższa, medium – średnia, natomiast high najwyższa. Klasy są pomocne w odniesieniu do klasyfikowania pyłów, został on ustalony w 1997 roku. W klasie L znajdują się odkurzacze przede wszystkim używane do usuwania tego typu zanieczyszczeń. Odpowiednio usuwają zanieczyszczenia, które mogą powstawać w zakładach stolarskich jak i przy drobnych pracach naprawczych. Są też dobre do usuwania piasku oraz żwiru. W klasie niżej mamy odkurzacze przeznaczone do sprzątania pyłów po drewnie jak i surowców drewnopodobnych. Są również używane do pozbywania się wypełniaczy czy farb. Najwyższa półka urządzeń usunie niebezpieczne dla człowieka materiały rakotwórcze oraz zagrażające zdrowiu ludzi. Zobacz więcej: .

odkurzanie

Autor: Twentyfour Students
Źródło: http://www.flickr.com

Maszyny takiej klasy radzą sobie więc z azbestem, pleśnią, a również pyłami mineralnymi, niklem czy osadami nieodpowiednimi dla zdrowia ludzi. Kupując taki odkurzacz zwracajmy szczególnie uwagę na to, jakiego typu silnik jest w nich zamontowany. Od jego jakości zależna jest siła ssania jak i możliwości przerobowe. Bardzo istotne są też filtry. W tej sytuacji ważne jest określenie klasy filtra, który musimy kupić. Musimy zwracać tu uwagę na klasy, które opisane były powyżej, czyli L, M oraz H. Trzeba również patrzeć na urządzenia z funkcją samooczyszczania się filtra. Tego typu system daje możliwość wydłużenia czasu naszej pracy.

You may also like...