Poznaj czar fotografii obrotowej

Robienie zdjęć oczarowuje z wielu różnych czynników. Są Co, którzy uwielbiają robić portrety, i tacy, którzy wybierają widoki. Wśród technik fotografii każdy może odnaleźć coś ciekawego dla siebie. Fotografia dopomina się jednak o pewną minimalną wiedzę techniczną.

Najważniejsze definicje, które musimy znać przed zaczęciem przygody z robieniem zdjęć

Niełatwą rzeczą do uzyskania w czasie robienia fotografii z pewnością jest prawidłowa ekspozycja, nazywana także naświetleniem. Na ekspozycję mają wpływ trzy składowe. Pierwsza z nich to przesłona, odpowiedzialna za regulację ilości światła wpadającego na matrycę. Odpowiednie uregulowanie tej wartości ma wpływ na jasność zdjęcia – zazwyczaj oznaczana jest literką „f”, przy której uzupełniająco dodana jest liczba.

fotografia

Autor: Jay Kim
Źródło: http://www.flickr.com

Im większa jest liczba, tym mniej światła wpuszczanego jest do obiektywu. Kolejną ważną rzeczą jest czas migawki, który definiuje jak długo migawka będzie otwarta. Jeśli wykonujemy zdjęcia w niedostatecznym oświetleniu, wtedy trzeba nastawić dłuższe czasy migawki, natomiast przy mocnym oświetleniu ustawiamy je krótsze. Nieprawidłowe ustawienie tej wartoiści spowoduje niedoświetlenie lub prześwietlenie fotografii. Dalej pozostaje ustawienie czułości ISO. Określa on wrażliwość na światło. W warunkach złego oświetlenia korzysta się z wysokiego ISO, jednak wyższe ISI pociąga za sobą szumy, a fotografia zatraca nieskazitelną jakość.

Magia fotografi obrotowej

Fotografia obrotowa to obecnie niezwykle modny trend w fotografii promocyjnej, używana na stronach sklepów w sieci. Zdjęcia 360 stopni, bo tym jest ta technika pozwalają odbiorcy ujrzenie fotografowanego obiektu z każdej strony, co jest wyjściem wyjątkowo zachęcającym. W sieci powstały blogi omawiające w jaki sposób zrobić własne zdjęcie tą metodą. Na stronie natomiast realizacje zdjęć 360 na Ponadto jeżeli robimy to wyłącznie amatorsko również w Internecie zdobędziemy praktyczne porady jak zrobić potrzebną do zdjęcia 360 stopni podstawę obrotową. Jest dostępne również bezpłatne oprogramowanie, które robi z naszych zdjęć obrotowego gifa.http://www.sklep.acana.com.pl/70-woreczki-na-kupy woreczki na kupy Fotografie w tej metodzie mogą wyjątkowo zaciekawić osoby wystawiające swoje towary na serwisach aukcyjnych.

You may also like...