Pragniesz poprawić stan swych stóp? Wybierz odpowiednie preparaty oraz zagwarantuj im troskliwą pielęgnację

Gładka skóra jest ważna nie tylko ze względu na estetykę, lecz również na samopoczucie. Jeżeli skóra się wysuszy i uczyni się pomarszczona, niemile się ściąga, co wiąże się z poczuciem dyskomfortu. Tak dużo uwagi poświęca się skórze dłoni, pragnąc by były one gładkie i przyjemne w dotyku, jednakże nie powinniśmy zapominać też o skórze na stopach. One także potrzebują naszej troski.

Pojawiły się odciski? Zwalcz je szybko z wykorzystaniem dobrego płynu

Skóra stóp boryka się z przeróżnymi dolegliwościami, często jesteśmy za nie odpowiedzialni osobiście. Źle dobrane buty, sztuczne materiały skarpetek i rajstop, to tylko niektóre z czynników, jakie bez wątpienia się stopom nie przysługują. Skóra stóp nierzadko narażona bywa na powstawanie odcisków oraz zgrubień. Wyglądają one naprawdę nieestetycznie, więc warto z nimi walczyć, stosując płyn na odciski albo różne preparaty zmiękczające. Pomocne okaże się też moczenie stóp w ciepłej wodzie z ekstraktem z rumianku, który wyśmienicie oddziałuje na zmiękczenie skóry.
stopa

Autor: Jorge in Brazil
Źródło: http://www.flickr.com

Wygładź skórę na stopach z dobrym kremem

Sucha skóra robi się napięta i pomarszczona, poczucie ściągnięcia okazuje się bardzo niemiłe, wszystko zawadza oraz podrażnia , dzięki czemu nawet sen może tracić na swej jakości. W momencie, gdy dostrzega się u siebie nieprzyjemne symptomy wysuszonej i pomarszczonej skóry na stopach, należy sięgnąć po krem wygładzający stopy – . Oczywiście jednorazowa aplikacja nie pozbędzie się kłopotu, lecz trwałe użycie kosmetyku bez wątpienia przywróci stopom delikatny dotyk i sprawi, że ich właściciel będzie czuł się dużo lepiej.Kupuj odpowiednie preparaty

W drogeriach jest ogrom przeróżnych środków, które obiecują cudowne działanie. Jednak wybierając krem do pielęgnacji skóry, należy pochylić się nad jego recepturą, by dowiedzieć się, jak zadziała na skórę i jakie czynniki aktywne jej zapewni. Lepiej kupować naturalne kosmetyki, bez zapachowych ulepszaczy i barwników, ponieważ potrafią one jeszcze podrażniać, lub silniej wysuszyć naskórek, a przecież w pielęgnacji rąk czy stóp chodzi o coś całkiem odmiennego.

You may also like...