Problem ze znalezieniem efektywnego sposobu na usuwanie zarostu

Golenie to jedna z codziennych czynności realizowanych przez większość mężczyzn. Chociaż jest ona zazwyczaj robiona rutynowo i nie wywołuje większych problemów, to jednak w nielicznych sytuacjach mogą pojawić się utrudnienia ze skutecznym zniwelowaniem niepożądanego zarostu.Problem pojawia się, gdy mężczyzna ma bardzo twardy zarost, jaki ciężko usunąć przy pomocy standardowych maszynek do golenia.

skóra - rzut

Autor: Konrad Gruza
Źródło: http://www.flickr.com
skóra - rzut

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com

Pewnym rozwiązaniem pod tym względem jest z pewnością brzytwa na żyletki, czyli zupełnie inny rodzaj golenia. Typowa brzytwa jest aktualnie rzadziej stosowana do pozbywania się zarostu, z kolei brzytwa na żyletki jest przeważnie wybierana przez panów, którzy mają spore problem z efektywnym ogoleniem się za pomocą jednorazowych maszynek do golenia .

skóra - perspektywa

Autor: Arild Finne Nybø
Źródło: http://www.flickr.com

Problemy pojawiają się również, gdy golenie jest przeprowadzane nie w odpowiednim kierunku. Nasza skóra ma bowiem własne upodobania i operowanie brzytwą na żyletki bądź maszynką w złym kierunku może doprowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji. Do jednych z nich zaliczamy wrastający zarost, który może okazać się bardzo bolesny .

Co więcej, na ogół wrastający zarost jest również nieestetyczny, wobec czego jest on bardzo niepożądanym rezultatem golenia. Oprócz nieodpowiedniej techniki golenia wrastający zarost powstaje również wtedy, gdy mężczyzna stosuje nieodpowiednie narzędzie do pozbywania się zarostu. Stąd też brzytwa na żyletki, chociaż mogłaby się wydawać jest dość archaicznym i mało wygodnym narzędziem, jest również często wykorzystywana przez panów.

W drogeriach możemy natomiast dostać rzeczywiście wiele produktów, które mogą złagodzić podrażnienia po goleniu. Do jednych z nich zalicza się popularna woda kolońska (czytaj dalej o wodzie kolońskiej), która dla wielu mężczyzn stanowi jednocześnie rodzaj perfum. Woda kolońska obecnie straciła nieco na znaczeniu, gdyż na rynku jest faktycznie bogata oferta różnych kosmetyków przed i po goleniu. Dostępne są również w sprzedaży kosmetyki, których zadaniem jest zapobieganie wrastającemu zarostowi.Bogaty wybór, jeśli chodzi o kosmetyki sklep kosmetyczny do golenia sprawia, że często panowie mają problem z zakupieniem najefektywniejszych preparatów. Wiele zależy również od rodzaju skóry oraz między innymi od genów.

You may also like...