Profesjonalne i porządne belki dachowe do auta -o których należałoby wiedzieć?

Belki dachowe do samochodu są podwaliną jeżeli chodzi o zamontowanie bagażnika. W dzisiejszych czasach decydując się na założenie bagażnika na dachu samochodu mamy istotnie niezmiernie duży wybór rozlicznych rodzajów i modeli bagażników, wobec tego z łatwością również dostosujemy odpowiednie belki dachowe, bo ich asortyment także jest bardzo duży.

Belki dachowe – jak wybrać?

Wybierając belki do samochodu powinno się wziąć pod uwagę charakterystykę przewożonych ładunków, stylistykę i image, a także to, by wybrane przez nas belki były porządnie dopasowane do danego auta.W dzisiejszych czasach dobór bagażnika a co za tym idzie belek dachowym jest niechybnie bardziej trudny aniżeli dawno temu. Dawniej system montażu bagażników był ogromnie lekki, niezależnie od modelu wozu zwykle mocowało się go na tak zwanych rynienkach. Współcześnie producenci samochodów prześcigają się w ofercie najnowszych, najlepszych i oryginalnych samochodów, jakie niejednokrotnie różnią się od siebie pod wieloma względami, także jeżeli chodzi o punkty montażowe bagażników jak też karoserie. Toteż wybór bagażnika i belek dachowych jest współcześnie nieznacznie trudniejszy niż kiedyś.

Autor: Hyundai

Kupując belki dachowe należałoby również dowiedzieć się jaka jest różnica między belkami bazowymi oraz relingami. Belki bazowe to przynajmniej dwie belki, jakie są mocowane w poprzek dachu samochodowego.

Jeśli zaciekawił Cię omawiany temat, to odsyłam do tego serwisu – tam znajdziesz fascynujące informacje, które są szczegółowym opisem tego zagadnienia.

Wolno na nich łatwo wozić rowery, materiały budowlane i niemało innych rzeczy. Belki te są określane bagażnikiem.

Oczekujesz na kolejny artykuł? Śpieszę zawiadomić Cię, że autorska witryna jest już dostępna. Więc zachęcam do lektury.

Gdy jesteś zainteresowany autem, warto zwrócić uwagę też na nakładki na drzwi.

Za to relingi to dwa profile, które odmiennie są nazywane belkami wzdłużnymi i jak prawdopodobnie nietrudno się domyślić są one mocowane wzdłuż wozu. Nade wszystko relingi pełnią rolę ozdobną i estetyczną, jednakże posiadają również swoje pewne plusy użytkowe. Jeśli kierowca potrzebuje przewieźć jakiś ładunek na dachu samochodu, to do relingów może dodatkowo dokupić belki poprzeczne, co da mu możność przetransportowania dowolnych rzeczy na dachu samochodowym. Zatem połączenie relingów z belkami poprzecznymi wolno obecnie uznać za niezmiernie funkcjonalne i przydatne.
Dodatkowe infoten link

You may also like...