Programy lojalnościowe jako sprawne działania reklamowe

Pośród przeróżnych skutecznych działań marketingowych, jakie mają na celu przyciągnięcie uwagi jak najogromniejszej liczby Klientów zdecydowanie największą funkcję pełnią programy lojalnościowe. Te długofalowe programy bardzo skutecznie pozwalają budować pozytywny wizerunek firmy albo przedsiębiorstwa, i także natężać zaufanie Klientów i utrzymywać z nimi korzystne relacje i stosunki.

Karta lojalnościowa

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com
Programy lojalnościowe zezwalają także wznieść sprzedaż artykułów czy usług proponowanych przez daną firmę, zarazem w porównaniu z innymi formami reklamy jest to opcja dość tania zmywarka uniwersalna oraz korzystna. Programy lojalnościowe zdołają przybierać rozliczne firmy, pomysłów na stworzenie dobrego, godnego zainteresowania oraz skutecznego programu lojalnościowego jest faktycznie sporo.

W dzisiejszych czasach zdołamy wyróżnić kilka z najpopularniejszych oraz na ogół spotykanych programów lojalnościowych na rynku. Jednym z nich jest choćby gromadzenie punktów za zakupy na karcie Stałego Klienta. Punkty te są następnie wymienianie na nagrody czy wolno wykorzystać je na kolejne zakupy. Tego rodzaju programy lojalnościowe nierzadko są wykorzystywane przez duże markety, w których niemało ludzi regularnie robi większe zakupy.

Inną odmianą programów lojalnościowych może być także pozyskanie konkretnej kwoty na kolejne zakupy za regularne kupowanie w danym sklepie, przykładowo w okresie miesiąca. Jeśli przykładowo w danym miesiącu zrobisz zakupy przynajmniej 5 razy to najmniejsza kwota przekazana na zakupy może zostać Ci przyznana na kolejne sprawunki.

Okazuje się, iż dużo ludzi ochoczo bierze udział w programach lojalnościowych, co więcej osoby te często dynamicznie uczestniczą w więcej aniżeli jednym programie lojalnościowych, ponieważ programy te są organizowane przez różnorodne sklepy z wielu branż, takie jak na przykład drogerie, sklepy spożywcze, sklepy ze sprzętem RTV i AGD i sporo innych. Skoro regularnie robimy zakupy w poniektórych sklepach to dołączenie do programów lojalnościowych z pewnością może okazać się dla nas ogromnie wartościowe.

You may also like...