Proste zabiegi estetyczne – czym się charakteryzują.

Warsztaty kosmetyczne pękają w szwach. Nawet z najdrobniejszym detalami dotyczącymi ulepszenia naszej skóry, ciała, paznokci kierujemy się do speców. Epilacja, czy oczyszczanie twarzy to najbardziej lubiane w dzisiejszych czasach zabiegi. Właściwie każdy z nas, choć raz już z tego skorzystał. Pod lupę poddamy dodatkowo nadpotliwość jako kłopot dzisiejszych czasów.

polecana strona

Autor: 123rf
Źródło: 123rf

Epilacja to czasowe czy też wieczne pozbawienie skóry owłosienia. W zabiegu epilacji włos usuwany jest wraz z cebulkami w odróżnieniu od depilacji, gdzie cebulki zostają w skórze. W przeciwieństwie do depilacji, którą najczęściej wykonuje się w domu – epilacja najczęściej wymaga udania się do kosmetyczki. Rozróżnia się kilka odmian epilacji: laserowa, elektrokoagulacja, elektroliza, fotoepilacja lub ultradźwięki. Nadpotliwość to kłopot bardzo wielu ludzi (sprawdź więcej tutaj: ) . Każdy toczy konfrontację z potem, choć jego wydalanie to niezbędny dla zachowania zdrowia proces fizjologiczny. Pocenie się chroni organizm przed przegrzaniem. Kłopot w tym, że u jednych skóra jest nieomal sucha nawet w upał, u drugich zaś mokra nawet w chłodny dzień. Nadpotliwość – hiperłącze – albowiem to indywidualna sprawa. Obrotnymi sposobami na walkę z poceniem to zastosowanie antyperspirantów, gdy jednak te nie pomagają warto siegnać po zasypki, bądź zastosować terapię (2 razy w tygodniu przygotować sobie kąpiele dłoni a także stóp w naparze z kory dębu, brzozy, liści orzecha włoskiego, szałwii).


Z potem zmaga się też od środka. Jego wydzielanie ogranicza picie naparu z szałwii albo zażywanie ziołowych kapsułek. Pod opieką lekarza można aplikować leki przystępne na receptę (niestety mają skutki uboczne) lub wyciszające. Oczyszczanie twarzy za to jest przeznaczone m.in. dla jednostek z cerą tłustą oraz trądzikową, które borykają się z nadmiarem sebum czy trudnymi do usunięcia wągrami. Polecamy : hydrabrazję – zabieg oczyszczający z użyciem wody, mikrodermabrazja – polega na delikatnym, w pełni kontrolowanym ścieraniu naskórka, powłoka po warstwie, aż do chcianego poziomu, za pomocą diamentowych głowic z spożytkowaniem próżni, czy czyszczenie laserowe – zabieg antybakteryjny laserem IPL, który zapobiega organizowaniu się nowych stanów zapalnych.

Każdy z zabiegów pomoże nam uporać się z kłopotami dotyczącymi naszej skóry. Dla jednych będzie w większym stopniu skuteczny, dla drugich mniej. Dobrze jest jednak skorzystać z omawianych usług, aby się o tym przekonać.

You may also like...