Prowadząc firmę o niektórych rzeczach po prostu musisz się dowiedzieć, jeżeli masz pytania, sprawdź na stronie internetowej Zus-u

Posiadanie własnej firmy to konieczność zapoznania się z wieloma ustawami, pamiętania o ważnych terminach i zapłatach, bez tego po prostu nie sposób funkcjonować.

Właściciel firmy musi wiedzieć, że powinien działać wedle określonych zasad i obowiązujących przepisów, bowiem w odmiennym przypadku mogą mu zagrażać konsekwencje. W wypadku, jeśli ma jakieś pytania, może skonsultować się ze specjalistami z Zus-u albo zasięgnąć informacji na stronie internetowej rzeczonej instytucji.

Pracownik ma prawo do opieki na dziecko

Każdy rodzic może korzystać z płatnego dodatkowego urlopu do wykorzystania na opiekę nad potomkiem, jest to dwa dni urlopu w ciągu roku. Opieka na dziecko przeczytaj przykłady może zostać wykorzystana za jednym podejściem lub rozdzielona na dwa razy.

Sprawdź, czy następny link (https://www.happytree.com.pl/) jest tym, czego akurat poszukujesz. Z pewnością niezwykle pomoże Ci w Twoim projekcie, który obecnie przygotowujesz. Zobacz, naprawdę warto!

Co istotne: są to całkowicie płatne dni wolne, a rodzic może je wziąć bez podawania jakiegokolwiek powodu. Właściciel firmy nie może odmówić udzielenia tego typu „opieki”. Warto pamiętać, że w wyjątkowych sytuacjach, jak na przykład choroba czy zamknięte przedszkole – polecane – rodzicom przysługuje jeszcze inny rodzaj urlopu na opiekę, nie jest on jednakże już pełnopłatny.

Składki trzeba opłacać i to w terminie

składki podatkowe

Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com

Czy to składki zdrowotne i emerytalne czy podatki – wszelkie wpłaty dla instytucji bądź urzędów należy realizować w podanym czasie, w innym przypadku będą naliczane odsetki za zwłokę – poznaj przykłady. W momencie, kiedy nie wie się, ile w sumie powinno się zapłacić rzeczonej instytucji, można wejść na jej stronę sieciową i szukać aplikacji kalkulatora. To profesjonalny program, który pomoże policzyć dokładne zaległości i właściwie wcześnie przygotować się do wpłaty pod względem zgromadzenia potrzebnej gotówki.

Można odliczyć składki

Przedsiębiorcy powinni wiedzieć, że jest tak opłacalna alternatywa, jak odliczenie składek zus czytaj pełen raport od dochodu. Powinny zostać oczywiście spełnione wskazane warunki, a najważniejszym z nich jest terminowe opłacanie tychże składek. Odliczeniu podlegają składki, jakie przedsiębiorca dobrowolnie wpłaca na ubezpieczenie zdrowotne. Przedsiębiorcy samodzielnie uiszczający składki na bieżąco dokonują odliczeń, obniżając wysokość zaliczki na podatek dochodowy w konkretnym miesiącu lub kwartale, za który zostały opłacone.

You may also like...