Przygotowanie do pierwszej komunii dziecka

Pierwsza komunia święta dziecka to bardzo istotny moment zarówno dla samego dziecka, jak i dla jego rodziców. Oprócz uroczystości odbywających się w kościele często także urządzane są specjalne przyjęcia dla krewnych w domu lub w specjalnie wynajętej na ten dzień sali. Połączono z tym również zwyczaj obdarowywania dziecka prezentami w dniu komunii. Z kolei przedsiębiorstwa mogą zyskać na tym święcie.

pierwsza komunia świeta

Autor: John Ragai
Źródło: http://www.flickr.com
Produkowane są rozmaite akcesoria połączone mniej lub bardziej bezpośrednio z pierszą komunią. Są to przede wszystkim rozmaite pocztówki komunijne, czekoladki niekiedy o niezwykle oryginalnych kształtach. Obecnie spotyka się również tego rodzaju akcesoria jak Pismo Święte w specjalnym wydaniu „komunijnym”, a więc na prezent dla dziecka. Zyskują na tym też cukiernie, w których zamawia się komunijne torty, często w kształcie otwartej księgi i z dedykacją.

Ubrania komunijneUroczystość pierwszej komunii wiąże się z określonymi strojami dzieci. Jakiś czas temu w kraju obowiązywały jeszcze garnitury dla chłopców i sukienki w kolorze białym dla dziewcząt. Owocowało to jednak bardzo dużą różnorodnością strojów dziewczynek, których rodzice pragnęli, by w dniu pierwszej komunii wyglądały jak najładniej. Jakiś czas temu wprowadzono ujednolicenie w postaci tak zwanych alb, czyli podobnych prostych białych strojów dla dzieci obojga płci. Cały czas jednak wykorzystywane są różnego rodzaju dodatki, jak na przykład peleryny komunijne.

Ciekawi Cię opisywany materiał? Jeśli tak, to śmiało kliknij ten link – to rzeczywiście użyteczna oferta, która jest godna Twojej uwagi.

Jest to bardzo przydatna rzecz w przypadku niższej temperatury, ponieważ stroje komunijne są z reguły cienkie. Poza tym powszechnie używanym dodatkiem jest biały wianek na włosy dla dziewcząt – sprawdż .

tort

Autor: Janet
Źródło: http://www.flickr.com

UpominkiKwestią, która powoduje dużo dyskusji, jest sprawa prezentów dla dziecka na komunię. Prezenty te zmieniają się zależnie od czasów, jednak nie powinny być bardzo kosztowne (sprawdź ceny na ). Sporo rodziców niestety kupuje swoim pociechom prezenty kosztowne, przykładowo w formie bardzo nowoczesnych urządzeń. Do tego zazwyczaj dochodzą jeszcze duże sumy pieniędzy. Po wyszukaniu w Internecie hasła „komunia 2014” można otrzymać informacje, jakie prezenty kupuje się obecnie, jakie stroje obowiązują i tak dalej.

You may also like...